"Зелені" у Німеччині вперше випередили партію Меркель – опитування

Субота, 1 червня 2019, 17:34

Протягом останнього тижня підтримка партії "Союз-90/Зелені" серед німецьких виборців значно зросла, що дозволило їй посісти перше місце у рейтингу електоральних симпатій.

Такими є дані опитування соціологічного центру Forsa на замовлення телеканалів RTL та ntv, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на DW.

Так, 27% респондентів, заявили про свою підтримку зелених. Це - на дев'ять процентних пунктів більше, ніж було зафіксовано тиждень тому.

Натомість дві сестринські консервативні партії - Християнсько-демократичний союз та Християнсько-соціальний союз (ХДС/ХСС) - мають наразі підтримку 26%в виборців, що на два процентні пункти менше, ніж у попередньому опитуванні. Таким чином зелені у рейтингах електоральних симпатій вперше випередили ХДС/ХСС.

Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) опинилася на третьому місці з підтримкою 12% опитаних (мінус п'ять процентних пунктів), далі йдуть правопопулісти з "Альтернативи для Німеччини" - про їхню підтримку заявили 11% німців (мінус два пункти). Вісім відсотків опитаних підтримують Вільну демократичну партію, і ще сім відсотків - Ліву партію.

Читайте також
"Більше для Баварії, менше для інших": "Зелені" висунули звинувачення німецькому міністру

Нагадаємо, німецькі зелені стали головними тріумфаторами на виборах до Європарламенту, які у ФРН відбулися 26 травня. У порівнянні з останніми виборами 2014 року зелені покращили свій результат удвічі, набравши 20,5% голосів. Блок ХДС/ХСС отримав 28,9%, а СДПН - 15,8%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua