Вперше в історії: спецпідрозділ ЗСУ сертифікували як сили швидкого реагування НАТО

Понеділок, 24 червня 2019, 12:10

140-й центр Сил спеціальних операцій ЗСУ отримав сертифікат сил швидкого реагування НАТО. Вперше в історії такий сертифікат отримала країна, що не є членом Альянсу.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Український мілітарний портал".

"Вперше в історії підрозділ з країни не НАТО пройшов сертифікацію як підрозділ SOF (Special Operations Forces - Ред.) і має право залучатися в Сили швидкого реагування НАТО (NATO Response Force — Ред.)", - йдеться в повідомленні.

Читайте також
Україна і країни НАТО поглиблять обмін розвідданими

140-й центр Сил спеціальних операцій ЗСУ пройшов відповідні іспити у Литві. 

Сили швидкого реагування НАТО (NRF) створили на саміті НАТО 2002 року у Празі на заміну Союзного командування Європи мобільними силами.

Сили швидкого реагування перебувають у постійній бойовій готовності. Вони складаються з військ сухопутних, спеціального призначення, повітряних, морських сил, що готові впродовж 5 днів до проведення операцій евакуації чи реагування на кризові ситуації в усіх частинах світу.

При значному військовому конфлікті (війні) повинні стримувати ворога до підходу основних сил до 30 днів. Рішення про застосування СШР ухвалює Північноатлантична рада.

Сухопутні сили СШР НАТО зусиллями бригади здатні провадити операції вимушеного силового входу (forced-entry). Морські сили виконують роль ударної групи з авіаносцем, сухопутної і амфібійної груп. Повітряні сили здатні провадити до 200 щоденних вильотів. В операціях можуть використати спеціальні підрозділи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua