Парламент Франції ухвалив закон про відбудову Нотр-Даму

Середа, 17 липня 2019, 10:52

Парламент Франції остаточно схвалив законопроєкт про собор Нотр-Дам, який повинен задовольнити амбіції президента Еммануеля Макрона  відновити будівлю протягом спірного п'ятирічного періоду.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на BFMTV.

Законопроєкт передбачає організацію і контроль за збором і використанням зібраних пожертв, а також координацію делікатної роботи, яка повинна бути виконана над цією коштовністю Всесвітньої спадщини.

Документ ухвалили 91 голосом за при 8 голосах проти і 33, що утрималися. Опозиція критикувала його за "даремні винятки" і "неприпустимі відступи".

Закон передбачає можливість скасування на основі президентських і урядових декретів цілого ряду існуючих законодавчих правил і обмежень, що належать до сфери будівельних та реставраційних робіт, щоб прискорити відновлення собору.

Масштабна пожежа у готичному соборі 15 квітня призвела до падіння даху та шпиля архітектурного шедевра. Низка багатіїв та організацій дали багатомільйонні зобов'язання щодо реконструкції храму.

Президент Франції Еммануель Макрон поставив за мету відновити собор за п'ять років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Тримор'я стає ближчим: що допоможе Україні в центральноєвропейській ініціативі

Україна отримує важливий шанс наблизитись до ініціативи Тримор'я, зі статусом спостерігача чи навіть повноцінним членством.

"Збройні" помилки Німеччини: чому політика Берліна часом сприяє конфліктам у світі

"Ніякої зброї для кризових районів" – за цією формулою вже багато років живе німецька зовнішня політика. Але які наслідки у реальному життя має слідування цьому принципу?

Малюська: рано чи пізно РФ доведеться сідати та домовлятися про компенсації щодо Донбасу

Міністр юстиції Денис Малюська: "Ключова частина – це доведення конкретних фактів окупації Росією Донбасу. Але "наступним потягом" підуть майнові вимоги від осіб, які постраждали внаслідок агресії РФ".