Макрон хоче переглянути пункт Договору про ЄС про військову допомогу

Субота, 16 листопада 2019, 15:11

Франція хоче посилити положення Договору про ЄС про військову допомогу  - очевидно, щоб зробити Союз більш незалежним від захисту з боку НАТО.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Welt am Sonntag.

Уряд у Парижі пропонує в робочому документі покращити "операціоналізацію" пункту. Це повинно забезпечити "те, що будь-яка країна ЄС, незалежно від розміру своєї військової чи дипломатичної мережі, зможе безперешкодно та своєчасно запроваджувати статтю 42.7".

Стаття 42.7 зазначає, що у разі збройного нападу на території однієї держави-члена інші держави-члени зобов'язані надати їм максимальну допомогу.

Меркель відповіла Макрону на заяву про "смерть мозку" НАТО

Зокрема, згідно з документом, Франція має на меті забезпечити, щоб Європейська служба зовнішніх дій діяла як "центр координації" для надання допомоги з боку країн ЄС у разі нападу на одного з членів блоку.

Крім того, країни ЄС повинні визначити прогалини в навиках при навчаннях з моделювання кризи та переглянути сферу застосування цього пункту. Наприклад, слід уточнити, чи слід надавати допомогу при кібератаках чи так званій гібридній війні.

За словами дипломатів, інші держави-члени спочатку неохоче приймали це, особливо ті, хто хочуть продовжувати зосереджуватися на НАТО у колективній обороні. Однак, Служба зовнішніх дій зараз готує аналіз цієї теми.

МЗС викликало посла Франції через слова Макрона про українських нелегалів

Країни Європейського Союзу на прохання Франції вперше застосували положення про допомогу при агресії, зафіксоване статтею 42.7 Договору про ЄС, після терактів у Парижі 2015 року.

Тоді Німеччина значно активніше почала брати участь у боротьбі з терористичною організацією "Ісламська держава" в Іраку та Сирії. Крім усього іншого, для розвідувальних польотів були передбачені реактивні літаки "Торнадо".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: