Франція викликала посла Ірану через заарештованих дослідників

П'ятниця, 27 грудня 2019, 18:47

МЗС Франції викликало посла Ірану і заявило про вимогу звільнити двох французьких дослідників, які перебувають у сумнозвісній тегеранській в'язниці.

Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на Associated Press.

Франція вважає багатомісячне затримання Фаріби Адельхи та Роланда Маршала "неприйнятним" і просить дозволу на їх відвідування консульськими співробітниками.

Міністерство заявило, що посла викликали у четвер і що Франція вимагає "повної прозорості" щодо того, що відбувається з дослідниками.

В липні іранські чиновники заявили, що Адельху, видатного антрополога, яка часто їздила до Ірану для дослідження постреволюційного іранського суспільства, заарештували за звинуваченням у шпигунстві. Її друга та колегу-дослідника Маршала заарештували, коли він намагався її відвідати.

Адельха оголосила голодування разом з іншою ув'язненою вченою з Австралії Кайлі Мур-Гілберт. Мур-Гілберт, науковий співробітник Мельбурнського університету на Близькому Сході, знаходиться у в'язниці з жовтня 2018 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Розворот Орбана: як новий уряд та надзвичайний стан мають змінити курс Угорщини

Новий уряд та введення "воєнної надзвичайної ситуації" через Україну - це все про зміни, які в один день відбулися в Угорщині.

Ілюзія компромісу: чому поступки Путіну стануть поразкою Заходу. Відповідаємо New York Times

 Запитання від інших країн звучатиме жорстко: "Який сенс боротися за демократію та західні цінності, якщо Захід зрадив навіть Україну?"

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.