В Молдові рада з недискримінації наказала прибрати розп'яття з будівлі МВС

фото
Понеділок, 13 січня 2020, 14:39

У Молдові Рада з попередження і ліквідації дискримінації та забезпечення рівності визнала дискримінаційним рішення колишнього міністра внутрішніх справ Андрія Нестасе встановити розп'яття на стіні в будівлі МВС.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на молдовське видання NewsMaker.

У раді повідомили, що до неї надійшла скарга на установку хреста в будівлі міністерства. Той же чоловік поскаржився, що ексміністр внутрішніх справ Андрій Нестасе на церемонії на честь встановлення розп’яття назвав МВС "християнським воїнством", а поліцейських, карабінерів і рятувальників – "безпорадними без сили Божої і Святого Хреста".

 

Рада заявила, що у Молдові всі громадяни є рівними перед законом, незалежно від етнічного походження, статі, релігії і політичної приналежності, і всім їм гарантована свобода слова і думки. Крім того, рада з недискримінації послалася на Європейську конвенцію із захисту прав людини, яка гарантує свободу совісті та віросповідання.

Члени ради постановили, що мова Нестасе свідчить про спробу нав'язати релігійні погляди. Крім того,  установку хреста визнали дискримінаційною.

"Рада вважає, що установка релігійних символів в державному закладі побічно дає зрозуміти, що тут всі поділяють однакові релігійні погляди. Це може стурбувати тих, хто ці погляди не поділяє. Відмова від таких символів дозволить зберегти нейтралітет держструктури", - наголошується в рішенні ради.

В результаті рада закликала Нестасе вибачитися за свою мову, а МВС - прибрати розп'яття і забезпечити нейтралітет установи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Вакцинуйся або плати: як Австрія першою в ЄС впроваджуватиме обов'язкове щеплення

Австрія стане першою країною в Європі, яка запровадить обов’язкову вакцинацію. Як це працюватиме і чи не порушуватиме це права людини?

Канцлер Шольц: все про новий уряд Німеччини та його співпрацю з Україною

Яким буде новий німецький уряд і яких сюрпризів від нього варто чекати? Значною мірою це залежатиме від рівня "автономності", який отримають нові міністри.

Польща спрощує працевлаштування іноземців: що зміниться для громадян України

Польща спрощує правила працевлаштування для іноземців. Які зміни приготувала польська влада та що вони означають для громадян України?