ЄС оновив свій список терористів і терористичних організацій

Понеділок, 13 січня 2020, 20:55

Рада ЄС 13 січня оновила так званий список терористів, в якому визначені особи, групи та утворення, щодо яких застосовуються обмежувальні заходи з метою боротьби з тероризмом.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на пресслужбу Ради ЄС.

Особи, групи та утворення у списку підлягають замороженню в ЄС їхній коштів та інших фінансових активів. Також операторам ЄС забороняється надавати їм кошти та економічні ресурси.

Рада спочатку створила цей перелік на виконання Резолюції 1373/2001 РБ ООН, ухваленої після терактів 11 вересня 2001 року. Вона регулярно переглядає цей перелік, принаймні кожні півроку, ґрунтуючись на регулярному обміну інформацією між державами-членами про будь-які нові факти та події, що стосуються списків.

Читайте також
Комітет Ради підтримав заяву, яка покладає на Іран відповідальність за збиття літака МАУ

Цей режим санкцій є окремим від режиму, який виконує резолюції Ради Безпеки ООН 1267 (2011), 1989 (2011) та 2253 (2015), і спрямований проти Аль-Каїди та ІДІЛ. ЄС також має власний режим санкцій, який дозволяє йому самостійно застосовувати санкції щодо ІДІЛ та Аль-Каїди, а також осіб та організацій, які їх пов’язують або підтримують.

Варто зазначити, США днями запровадили санкції проти 17 іранських виробників сталі і гірничодобувних компаній, а також проти 8 фізичних осіб у відповідь на нещодавні удари по базах в Іраку, де розміщений американський контингент.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Вакцинуйся або плати: як Австрія першою в ЄС впроваджуватиме обов'язкове щеплення

Австрія стане першою країною в Європі, яка запровадить обов’язкову вакцинацію. Як це працюватиме і чи не порушуватиме це права людини?

Канцлер Шольц: все про новий уряд Німеччини та його співпрацю з Україною

Яким буде новий німецький уряд і яких сюрпризів від нього варто чекати? Значною мірою це залежатиме від рівня "автономності", який отримають нові міністри.

Польща спрощує працевлаштування іноземців: що зміниться для громадян України

Польща спрощує правила працевлаштування для іноземців. Які зміни приготувала польська влада та що вони означають для громадян України?