Генсек Ради Європи ще не знає, чи можна підвести Росію під санкції за новою процедурою

Середа, 29 січня 2020, 13:07

Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич наполягає, що нова санкційна процедура, яка буде запроваджена у ПАРЄ середу, не має підважити нині існуючі санкційні механізми.

Про це вона заявила в Страсбурзі, відповідаючи на запитання "Європейської правди".

Пейчинович-Бурич зауважила, що ця процедура у будь-якому разі матиме статус "додаткової".

Читайте також
Кислиця: проєкт рішення ПАРЄ щодо РФ - черговий рівень блюзнірства, якщо не збочення

"Це додаткова процедура, вона не пом'якшує чинні статутні норми. І тому те, що ми схвалимо нову процедуру, не завадить застосувати інші норми (для притягнення держави-порушника  до відповідальності)", - зауважила вона.

Водночас, генсек уникнула прямої відповіді на запитання ЄП про те, чи є дії Росії у окупованому Криму та на Донбасі підставою для ініціювання додаткової процедури проти РФ. "Поки зарано про це говорити", - вважає вона.

За словами Пейчинович-Бурич, рішення буде ухвалюватися спільно нею та двома статутними органами Ради Європи: "Ми виходимо з того, що в центрі цієї процедури стоїть діалог. І тому яке б рішення ми не ухвалили – йому завжди передуватиме діалог між КМ, ПАРЄ та генеральним секретарем".

Сьогодні у ПАРЄ погодили попередній проєкт рішення щодо оскарження повноважень російської делегації через порушення росіянами зобов’язань перед Радою Європи.

Документ підготовлений у моніторинговому комітеті одним з ключових лобістів Росії у ПАРЄ, нідерландським лівим Тіні Коксом. Він пропонує уникнути накладання на РФ будь-яких обмежень та стверджує, що Росія показала прогрес у виконанні вимог ПАРЄ.

Як повідомлялося раніше, у вівторок у другому турі голосування росіянина Толстого обрали віцепрезидентом ПАРЄ, попри його антисемітські заяви.

Проєкт Кокса ще може бути змінений у пленарному залі, українська делегація планує подати до нього низку поправок. Примітно, що напередодні асамблея ухвалила жорстке рішення про покарання Польщі за недемократичні дії уряду. Детальніше в статті "Жорсткість для Польщі, діалог для Росії: ПАРЄ обрала нову країну для критики").

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Перевірка солідарності: які ризики "Північного потоку-2" має врахувати ЄС

За всю історію транзиту нашою ГТС жодного разу не було випадку, коли б ми зупинили транзит з технічних причин...

Тиск, і не тільки з Росії: хто та чому намагається зупинити реформу СБУ

Закон про СБУ досі оповитий теоріями змов, "зрадами" та взаємовиключними стереотипами. Сконцентруємося на тих нормах, що зараз викликають найбільше критики.

Кілька днів на роздуми для Путіна: деталі домовленості президентів США та РФ

Якими були результати останньої розмови президентів США та РФ? Чи дійсно Джо Байден відкинув усі вимоги Владіміра Путіна?