Люксембург став першою країною світу з безкоштовним громадським транспортом

Субота, 29 лютого 2020, 11:49

Люксембург від суботи, 29 лютого, запроваджує безкоштовний проїзд у громадському транспорті - автобусах, трамваях і приміських потягах.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на BBC.

Поїздки у громадському транспорті будуть безкоштовними як для жителів, так і для гостей країни, за винятком пасажирів першого класу приміських потягів.

Читайте також
Люксембург має стати першою країною з безкоштовним громадським транспортом

На реалізацію проєкту уряд щороку виділятиме 41 млн євро – цей тягар відчують на собі платники податків.

Загальна вартість обслуговування громадського транспорту в Люксембурзі становить понад 500 млн євро, тому уряд вважає, що упущений виторг від продажу квитків є відносно невеликим.

Вартість одного квитка до нині складала 2 євро, денний проїзний удвічі дорожчий. Багато працівників отримують субсидії на щорічний проїзний, тому мало хто витрачає багато коштів на транспорт в Люксембурзі.

Уряд Люксембургу називає кілька причин свого рішення. Він каже, що це соціальний захід, який більшою мірою торкнеться платників податків із вищим доходом.

Також уряд хоче розвантажити дороги: в Люксембурзі на тисячу осіб припадає більше авто, ніж в будь-якій іншій країні ЄС. Протягом п'яти років уряд планує збільшити кількість пасажирів громадського транспорту на 20%.

У Люксембурзі живуть 600 тисяч осіб, майже 200 тисяч щодня перетинають кордон з боку Франції, Бельгії та Німеччини для роботи в країні.

Читайте також
Ближче до природи: навіщо Естонія зробила безкоштовним громадський транспорт

Крім того, цей крок – попередження жителів Люксембурга про екологічні проблеми.

Однією з ключових цілей проєкту також є поліпшення громадського транспорту з обіцянкою вкласти майже 4 млрд євро у потяги в період з 2018 по 2027 рік.

Історія із запровадженням безкоштовного проїзду не є прецедентною, але вперше це зробить не місто, а країна - хоча й маленька. 

Столиця Естонії Таллінн ввела безкоштовний проїзд у громадському транспорті в 2013 році, але тільки для місцевих жителів.

Північне французьке місто Дюнкерк із населенням 200 тисяч осіб ввело безкоштовний проїзд в 2018 році, кількість пасажирів автобусів після цього різко збільшилася.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.