Росія обіцяє не просити ЄС про скасування санкцій в умовах пандемії

Вівторок, 14 квітня 2020, 13:52

Росія не проситиме Євросоюз зняти запроваджені 2014 року санкції в умовах пандемії коронавірусу.

Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергєй Лавров під час інтерв'ю в онлайн-форматі для російських і закордонних ЗМІ, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на ТАСС.

"Якщо Євросоюз зрозуміє, що метод санкцій вичерпав себе, і відмовиться від тих рішень, які були прийняті в 2014 році, ми, звичайно, будемо готові відповісти взаємністю. Але просити зробити це [зняти санкції] ми не збираємося", - зазначив він.

Лавров заявив, що односторонні санкції в умовах пандемії аморальні, їх неприйнятність необхідно закріпити у вигляді міжнародної домовленості.

"Односторонні санкції є нелегітимними самі по собі, а санкції, які скорочують можливості протидіяти пандемії в нинішніх умовах і які були прийняті в обхід Ради Безпеки ООН, є абсолютно аморальними і нелюдськими", - зазначив він.

Раніше в ЄС заявили, що санкції Євросоюзу проти Росії залишаються чинними, але вони не забороняють гуманітарну допомогу, спрямовану на боротьбу з коронавірусом.

Перед цим троє депутатів Європарламенту звернулись з листом до керівництва Єврокомісії, висловивши занепокоєння щодо нещодавніх ідей довкола зняття санкцій ЄС з Росії на тлі пандемії.

Депутати підкреслили, що ці ініціативи перегукуються із заявами глави комітету російської Ради федерації з міжнародних справ Костянтина Косачева, який закликав скасувати усі взаємні санкції у зв’язку з коронавірусом, падінням цін на нафту і загрозою глобальної економічної кризи. Аналогічні ідеї висунув Владімір Путін під час недавньої відеоконференції лідерів G20. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.