Євросоюз офіційно визначив три критерії для зняття карантинних обмежень

Середа, 15 квітня 2020, 12:28

ЄС офіційно визначив три критерії для зняття карантинних обмежень, запроваджених у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Як повідомляє "Європейська правда", про це оголосила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

ЄС офіційно визначив три критерії для зняття карантинних обмежень, запроваджених у зв’язку з пандемією коронавірусу. Про це йдеться у "дорожній мапі" зняття обмежень для країн-членів.

"Наші рекомендації фокусуються на трьох головних передумовах: суттєве сповільнення поширення коронавірусу, достатні спроможності системи охорони здоров’я та спроможності нагляду й моніторингу", - зазначила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Вона зазначала, що презентація дорожньої мапи "не є сигналом, що карантинні обмеження вже можна знімати", але має на меті запропонувати країнам членам загальну рамку для прийняття рішень.

"Ми рекомендуємо поступове зняття обмежень, з подальшим моніторингом кожної дії", - зазначила Урсула фон дер Ляєн.

Перший, епідеміологічний критерій, передбачає суттєве сповільнення поширення інфекції протягом тривалого часу: зменшення кількості нових заражень, нових госпіталізованих хворих та пацієнтів у відділеннях інтенсивної терапії.

Другий критерій – спроможність системи охорони здоров’я країни: чи зможе вона впоратися з навантаженням, якщо після послаблення обмежень кількість заражень знову почне зростати.

Третій критерій – спроможність до моніторингу, що включає також можливість широкомасштабного тестування населення для відстеження поширення вірусу, відстеження та ізоляції контактних осіб хворих, якщо виникатимуть нові спалахи.

Корисну інформацію може надати тестування на наявність антитіл до вірусу – це допоможе з’ясувати, яка частка населення перехворіла і виробила імунітет.

"Країни-члени можуть самостійно визначити, як оцінювати відповідність кожному з критеріїв", - зазначають у "дорожній мапі".

Читайте також
Данія першою у Європі відкрила дитсадки і початкові школи після карантину

Також ЄС визначив принципи, якими мають керуватися країни-члени. 

Перший з них - дії мають ґрунтуватися на наукових даних, система громадського здоров’я має бути у центрі уваги.

"Рішення закінчити обмежувальні заходи має балансувати переваги для громадського здоров’я та соціально-економічні наслідки. При цьому, захист громадського здоров’я має залишатися пріоритетною ціллю країн-членів", - йдеться у дорожній карті.

Другий принцип – країни-члени мають координувати між собою дії з послаблення заходів. Зокрема, країни члени мають своєчасно інформувати одне одного та Єврокомісію перед оголошенням про зняття певних обмежень, та враховувати їхню точку зору.

Третій принцип – повага та солідарність між країнами-членами, та підтримка тих, хто найбільше постраждав внаслідок пандемії та зумовленої нею економічної кризи.

Читайте також: Після пандемії: що має стати новим пріоритетом у виконанні Угоди про асоціацію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Афганський колапс: що впливає на позицію Заходу щодо визнання уряду талібів

Який курс оберуть західні країни щодо захопленого Афганістану і, зокрема, нового уряду, сформованого талібами?

Спроба №3: чому Болгарія ніяк не може сформувати коаліцію та які наслідки це матиме

Болгарія ніяк не може вийти з глибокої політичної кризи. І схоже, з кожним новим кроком ще більше заглиблюється у безвихідь. 

Кругляк 2.0: як Україна йде до нової суперечки з ЄС

Найближчим часом Україна скасує мораторій на експорт необробленої деревини. Але таким чином, щоб залишити неможливим продаж кругляка за кордон.