ЄС надав 123,5 млн гривень підприємцям з Донбасу

Середа, 29 квітня 2020, 13:35

ЄС надав 123,5 млн гривень підприємцям з Донбасу за програмою FinancEast.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє пресслужба представництва ЄС в Україні.

Зазначена сума – 123,5 мільйона гривень – це субсидії та компенсації, надані за грудень 2019 – квітень 2020 року для мікро-, малих та середніх підприємств, що діють на підконтрольних українській владі територіях Донецької та Луганської областей через програму  FinancEast, що фінансується Європейським Союзом.

Читайте також
ЄС надасть Україні "коронавірусні" 600 млн євро лише в обмін на проведення реформ

Програма передбачає відшкодування до 50% вартості інвестиційних проєктів, а саме – придбання у лізинг або у кредит сільськогосподарської техніки, обладнання і транспортних засобів, монтаж, будівництво чи реконструкцію приміщень.

"Донецька та Луганська області нині як ніколи потребують допомоги та інвестицій для сталого економічного та соціального відновлення. Вже є хороший старт: з початку року програма FinancEast в межах EU4Business профінансувала майже 70 інвестиційних проєктів мікро- та малих підприємств. І ця цифра буде зростати за допомогою гранту, наданого Європейським Союзом", – зазначив посол ЄС Матті Маасікас, голова представництва ЄС в Україні.

Для реалізації програми ЄС виділив грант у розмірі 9,5 мільйонів євро. FinancEast стартувала 20 грудня 2019 року і триватиме до 2022 року або раніше, якщо будуть використані усі кошти.

Програму реалізують німецький державний банк розвитку KfW та Фонд розвитку підприємництва в межах проєкту "Підтримка Європейського Союзу для Сходу України" та ініціативи ЄС EU4Business.

Головними партнерами є АТ "Ощадбанк" та ТОВ "ОТП Лізинг". З початку програми "Ощадбанк" надав фінансування для реалізації 24 інвестиційних проєктів у вигляді кредитів на суму 66,5 млн гривень, з яких ЄС компенсував 32 млн гривень. "ОТП Лізинг" профінансував 43 інвестиційних проєкти на загальну суму 176,5 млн гривень, з яких ЄС компенсував 91,5 млн гривень.

Частка інвестиційних проєктів із Луганської області склала 58%, а із Донецької – 42%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua