Кулеба: Україна відкрита до компромісів по Донбасу, але не піде через "червоні лінії"

Вівторок, 2 червня 2020, 14:31

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба запевнив, що у переговорах щодо врегулювання ситуації на Донбасі Україна не погодиться на перетин "червоних ліній".

Про це Кулеба сказав у Берліні на спільній пресконференції з німецьким колегою Гайко Маасом.

Кулеба нагадав, що приблизно місяць тому відбулися консультації міністрів закордонних справ країн "нормандської четвірки", і нові переговори відбудуться вже незабаром.

"Ми намітили тоді низку питань, які потребують вирішення, і відтоді послідовно і наполегливо шукаємо рішення, які б дозволили вперед у мирному врегулюванні на Донбасі, але водночас, хочу на цьому наголосити, не призводили до перетину "червоних ліній". Запевняю, що Україна відкрита до пошуку максимально широких компромісів, але не піде на перетин своїх "червоних ліній, які стосуються національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності", - сказав міністр.

Кулеба зазначив, що у Німеччині розуміють і підтримують українську позицію.

Детальніше про хід переговорів читайте у статті: "Ми спробуємо, якщо у Мінська взагалі є шанси": що відбувається у переговорах по Донбасу

Читайте також: Що змінить перезавантаження у Мінську: плюси та ризики нової ідеї Єрмака

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

На порозі зимової кризи: чим загрожує Європі рекордне зростання цін на газ

Ризик масштабних перебоїв з електропостачанням стає для Європи цілком реальним. Це може серйозно загальмувати відновлення економіки ЄС.

Литва проти Китаю: як маленька країна Балтії кидає виклик азійській наддержаві

Більше, аніж будь-яка інша європейська країна, у конфлікт із Китаєм втягнулася маленька Литва. Чому Вільнюс зважився на протистояння та які наслідки це матиме?

Війна регуляторів: чому Україна втратила баланс між захистом ринку та споживача

Як знайти баланс між інтересами споживача і захистом нацвиробника? Для ЄС це питання давно вирішене. Але для України це – нерозв'язна проблема.