В ЄС пояснили ставлення до Лукашенка, порівнявши з Мадуро

Понеділок, 21 вересня 2020, 17:27

Європейський союз вкотре підтвердив що не визнає легітимності Александра Лукашенка, який обіймає посаду президента Білорусі.

Як повідомляє кореспондент "Європейської правди", про це заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель після засідання Ради ЄС у Брюсселі.

"Коли ми говоримо про Лукашенка, то це можна порівняти із ситуацією в Венесуелі. Ми не визнаємо легітимність Мадуро як президента Венесуели. Так само ми не визнаємо демократичної легітимності пана Лукашенка, тому що ми не вважаємо, що вибори були чесними ми вважаємо, що вибори були сфальсифіковані", - сказав він.

Водночас, Боррель зауважив, що попри цю позицію в ЄС реально дивляться на речі і зважають на те, що доводиться вести діалог як з Мадуро, так і з Лукашенком, які контролюють уряди своїх країн.

"Ми змушені працювати з ними, але ця співпраця відрізняється від тієї, коли ви працюєте з тими, кого вважаєте демократично обраними. Чи значить це, що завтра ми закриємо посольства? Ні. У Венесуелі продовжує роботу посольство ЄС. Але ми зменшимо нашу співпрацю з Мінськом до нижчого рівня", - додав Боррель.

Нагадаємо, міністри закордонних справ країн ЄС на засіданні в понеділок не змогли затвердити рішення щодо санкцій проти представників режиму Лукашенка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курт Волкер: До кінця року ми побачимо зміну на фронті, а далі у росіян буде складна зима

"Коли вам протистоїть такий ворог – місця для компромісу немає. Зараз надто ризиковано навіть тимчасово залишати Крим у руках Росії..."

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...