Сербія відмовилась від військових навчань в Білорусі з росіянами, звинувативши ЄС

Середа, 9 вересня 2020, 18:37

Уряд Сербії на засіданні в середу вирішив призупинити всі військові навчання і заходи з міжнародними партнерами на наступні пів року. 

Про рішення оголосив міністр оборони Александр Вулін, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на РТС.

"У цей період ми не будемо брати участь в будь-яких навчаннях або військових діях з НАТО, ОДКБ, Росією, США, Китаєм, ЄС, Сходом чи Заходом", - сказав Вулін. 

Читайте також
Російського посла викликали в МЗС Сербії через хамський пост Захарової - ЗМІ

Він додав, що участь Сербії в миротворчих операціях буде спеціально розглянута і в разі необхідності призупинена.

Вулін пояснив, що Сербія перебуває під "жахливим і невиправданим" тиском з боку ЄС, який не ґрунтується на рішеннях Белграда, а є "результатом істерії".

"Нас просять відмовитися від запланованих військових навчань з Білоруссю ціною відмови від нашого європейського майбутнього і ціною ще більшого тиску на нашу політику, а також на наших людей в Косово, Метохії і Республіці Сербській", - сказав Вулін.

Міністр оборони підкреслив, що Сербія є військово-нейтральною країною.

"Щоб зберегти позицію військового нейтралітету і уникнути або, принаймні, пом'якшити наслідки активізації нападів на країну, нашу політику і економіку, уряд вирішив призупинити всі військові навчання і всі заходи з усіма партнерами на наступні шість місяців". - сказав Вулін.

Читайте також
У Єврокомісії застерегли Сербію і Косово через статус Єрусалима

Він зазначив, що процес оснащення і посилення сербської армії не буде зупинений, а навпаки - проводитиметься наполегливіше, ніж будь-коли раніше.

"Це єдиний спосіб зберегти військовий нейтралітет, і це болюче рішення зобов'язує нас покладатися тільки на себе і свої сили", - сказав Вулін.

У середині вересня в Білорусі заплановані антитерористичні тактичні навчання "Слов'янське братство - 2020" за участю сербських і російських військових.

Навчання "Слов'янське братство" проходять щорічно на територіях країн-учасниць. Минулого року маневри проходили в Сербії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.

Компенсація за знищене війною: на чому вже зараз варто зосередитися Україні

Завдання України – вимагати створення окремого міжнародного механізму з компенсації Україні за рахунок заморожених активів РФ.