У Фінляндії планують криміналізувати надсилання фото пенісів

Вівторок, 13 жовтня 2020, 16:49

Фінляндія планує карати небажану відправку фотографій пеніса вироками до шести місяців тюремного ув'язнення.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на AFP.

Законопроєкт, який повинен бути внесений до парламенту в наступному році, планує розширити визначення сексуального домагання, включивши в нього "домагання усно, за допомогою фотографій або повідомлень, фотографування інших або хвастощі собою", повідомили в міністерстві юстиції Фінляндії.

Покарання буде варіюватися від штрафу до шестимісячного тюремного ув'язнення в залежності від тяжкості порушення.

Глобальне явище, відоме як "дікпік" або "кіберфлешинг", відправка непроханих фотографій пеніса стала загальною проблемою для багатьох людей, в основному жінок, в інтернеті. Згідно з дослідженням неурядової організації з прав дитини Plan International, яка опитала 14 000 дівчат і молодих жінок в 22 країнах на всіх континентах, близько 35% з них заявили, що отримували "відверті фотографії або зображення".

"Тому дуже важливо подивитися, як з цим явищем впорається закон", - сказав радник Міністерства юстиції Фінляндії Самі Кіріакос,.

В даний час фінське законодавство має правовий вакуум у цій сфері: сексуальні домагання визнаються тільки в разі дотику, в той час як відправка відвертих зображень підпадає тільки під погано відповідну сферу дії закону про наклеп.

Кілька країн, таких як Шотландія в 2010 році, вже вжили заходів проти сексуальних домагань в інтернеті. Зовсім недавно Техас ввів штраф у розмірі 500 доларів за відправку небажаних сексуальних зображень.

"Буває важко розслідувати цей вид злочинів, як і майже все, що відбувається в інтернеті", - визнав Самі Кіріакос. "Але за певних умов слідчі можуть застосувати до них примусові заходи за сексуальне насильство, включаючи доступ до телекомунікаційних даних", - сказав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Євроінтеграція" Верховної ради: що має змінитися у парламенті через статус кандидата в ЄС

Щоб успішно виконати "домашнє завдання" з євроінтеграції, Україні необхідна й реформа роботи Верховної ради. Що потрібно зробити та що це змінить?

НАТО на кіберзахисті: як Альянс допомагає Україні вберегтися від хакерських атак РФ

Однією з найпотужніших стала хакерська атака на українські урядові сайти, що відбулася напередодні російського вторгнення – у січні 2022 року.

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?