В Україні почала роботу перша місія ЄС для підготовки "промислового безвізу"

Четвер, 29 жовтня 2020, 14:28

В Україні почала роботу перша місія Євросоюзу для підготовки до укладення угоди про "промисловий безвіз".

Як пише "Європейська правда", про це повідомив торговий представник України Тарас Качка.

"Попередня місія щодо укладення угоди АСАА почала свою роботу. Те, про що домовився президент Володимир Зеленський на саміті Україна-ЄС, реалізується на практиці. Позитивні враження від колективу експертів і радість, що ми говоримо спільною мовою", - написав Тарас Качка у своєму Facebook.

Мета місії - скласти перелік законодавчих і регуляторних дій, які можуть бути необхідними для повної готовності до переговорів щодо укладення угоди.

За його словами, вже до кінця наступного тижня мають підготувати звіт, який консолідує наявну інформацію та очікувані подальші дії. 

"Це потрібно зробити, бо перші кроки по підготовці до АСАА були зроблені років 15 тому. І зараз треба зібрати до купи хто і що робив. А далі буде дуже ретельна оцінка нашої системи технічного регулювання, яка триватиме щонайменше 10 тижнів. На мою думку, це основний етап в процесі укладання промислового безвізу", - деталізував Тарас Качка.

Угода АСАА - це визнання еквівалентності системи технічного регулювання та оцінки відповідності європейській, що дозволило б виробникам промислової продукції отримувати необхідні сертифікати в Україні, а не їхати в ЄС у пошуках офіційного представника (резидента ЄС), який може отримати цей сертифікат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Розворот Орбана: як новий уряд та надзвичайний стан мають змінити курс Угорщини

Новий уряд та введення "воєнної надзвичайної ситуації" через Україну - це все про зміни, які в один день відбулися в Угорщині.

Ілюзія компромісу: чому поступки Путіну стануть поразкою Заходу. Відповідаємо New York Times

 Запитання від інших країн звучатиме жорстко: "Який сенс боротися за демократію та західні цінності, якщо Захід зрадив навіть Україну?"

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.