Брюссель підтвердив, що не готовий підписати угоду про "відкрите небо" з Україною

Понеділок, 5 жовтня 2020, 16:54

На саміті Україна-ЄС не буде підписана угода про спільний авіаційний простір, що відома також за назвою "відкрите небо".

Про це "Європейській правді" підтвердили кілька джерел у інституціях ЄС.

Попри неодноразові прохання України, ця угода, парафована ще у 2013 році, не буде підписана, про що Брюссель завчасно повідомив Київ. "Всі знають про причину цього і вона не пов’язана з відносинами Україна-ЄС", - заявив напередодні саміту представник євроінституцій, що спілкувався з журналістами на умовах анонімності.

Цією причиною, як пояснив інший європейський дипломат, є незавершений процес виходу Великої Британії з ЄС, а також британсько-іспанська суперечка щодо належності Гібралтара, яка блокувала підписання угоди всі минулі роки.

Варто наголосити, що донедавна ЄС мав іншу думку та запевняв Київ, що підписання договору є цілком можливим. Тоді ж в уряді пояснювали, що дасть Україні "відкрите небо" з ЄС. Ця угода найбільше відома тим, що полегшує відкриття нових маршрутів лоукостерів між ЄС та Україною.

Раніше повідомлялося, що під час саміту ЄС нагадає Зеленському про реформу СБУ та судову реформу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?