Брюссель підтвердив, що не готовий підписати угоду про "відкрите небо" з Україною

Понеділок, 5 жовтня 2020, 16:54

На саміті Україна-ЄС не буде підписана угода про спільний авіаційний простір, що відома також за назвою "відкрите небо".

Про це "Європейській правді" підтвердили кілька джерел у інституціях ЄС.

Попри неодноразові прохання України, ця угода, парафована ще у 2013 році, не буде підписана, про що Брюссель завчасно повідомив Київ. "Всі знають про причину цього і вона не пов’язана з відносинами Україна-ЄС", - заявив напередодні саміту представник євроінституцій, що спілкувався з журналістами на умовах анонімності.

Цією причиною, як пояснив інший європейський дипломат, є незавершений процес виходу Великої Британії з ЄС, а також британсько-іспанська суперечка щодо належності Гібралтара, яка блокувала підписання угоди всі минулі роки.

Варто наголосити, що донедавна ЄС мав іншу думку та запевняв Київ, що підписання договору є цілком можливим. Тоді ж в уряді пояснювали, що дасть Україні "відкрите небо" з ЄС. Ця угода найбільше відома тим, що полегшує відкриття нових маршрутів лоукостерів між ЄС та Україною.

Раніше повідомлялося, що під час саміту ЄС нагадає Зеленському про реформу СБУ та судову реформу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.