ЄС розкритикував рішення США відновити смертну кару після 17-річного мораторію

Неділя, 22 листопада 2020, 10:58

Європейський союз розкритикував рішення Сполучених Штатів відновити страти, що відбулися 19 листопада, вперше в період переходу влади після президентських виборів.

Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться у заяві речника Європейської служби зовнішніх дій.

"Після прийнятого в липні рішення адміністрація США відновити після майже 20-річної паузи смертну кару на федеральному рівні вісім ув'язнених, засуджених до смерті, були страчені, а ще шість повинні бути страчені в грудні і січні", - йдеться у заяві.

ЄС нагадує про своє рішуче і недвозначне неприйняття смертної кари будь-коли і за будь-яких обставин і настійно закликає адміністрацію США скасувати своє рішення і припинити всі кари на федеральному рівні.

"Велика кількість страт на федеральному рівні йде врозріз з різким скороченням застосування смертної кари в окремих штатах США і з глобальними тенденціями", - йдеться в заяві.

Востаннє федеральна влада США приводила у виконання смертний вирок у 2003 році. З того часу діяв неофіційний мораторій через те, що не було узгоджено правила застосування смертельних ін'єкцій.

При цьому останніми роками найвища міра покарання застосовувалася на рівні влади штатів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

А Ердоган проти: навіщо Туреччині блокувати розширення НАТО

Чи використає Анкара своє право вето для блокування членства Фінляндії та Швеції? Такий демарш більш схожий на запрошення західних країн до торгу.

Сенатор, що воює за РФ: через кого у США загальмували нову допомогу Україні

Влітку 2018 року Ренд Пол їздив у Москву, привіз звідти конфіденціальний лист до Трампа. І нібито намагався стати посередником у врегулюванні "українського питання".

Павло Клімкін: В України не може бути мирної угоди з цією Росією

"США показали рішучість, мовляв, "Ми Росію закатаємо в асфальт". Але як закатувати – відповіді немає"