МЗС пояснив ідею Кравчука про вибори на окупованому Донбасі: є низка умов

Четвер, 5 листопада 2020, 10:50

Українська влада дійсно пропонуватиме план, який включає проведення виборів на окупованій території, однак вони відбудуться лише за виконання чотирьох умов.

Про це заявив на брифінгу в Києві міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, повідомляє "Європейська правда".

Кулеба визнав існування такого плану дій, зауваживши, що подібне планування є неуникним, якщо є бажання повернути окуповану територію під контроль держави. "Але дата 31 березня не має якогось символізму", - наголосив він.

Кулеба, втім, заявив, що є кілька умов, за яких проведення виборів буде можливим.

"Перша умова – це те, що вибори мають відбутися тільки після відновлення контролю за українсько-російським кордоном. Друге – те, що вони мають відбутися за конституцією України. Третє – те, що вони мають відбутися за стандартами ОБСЄ і четверте – вибори мають проходити під спостереженням БДІПЛ ОБСЄ. Наша позиція щодо цього є незмінною", - наголосив міністр.

Раніше голова делегації України в ТКГ, перший президент України Леонід Кравчук повідомив, що Україна запропонує в ТКГ план миру, щоб до 31 березня провести вибори в ОРДЛО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Питання на сотні мільярдів: як ЄС планує відновити та модернізувати Україну

ЄС окреслив рамки, яким чином планує організувати допомогу Україні та яких кроків від Києва він чекає у відповідь.

Рятівники Путіна: що не так зі спробами Заходу "зберегти обличчя" агресора

Рятуючи обличчя Путіна, західні політики ризикують втратити власні. Телефонні дзвінки до Путіна перешкоджають і стратегічній меті – відновленню миру.

Втеча бізнесу: як переконати українські компанії не переїжджати до ЄС

Країни ЄС вже пропонують українському бізнесу програми, щоб перевести до них своє виробництво. Що має робити Україна, щоб зберегти компанії?