У Франції пропонують спростити покарання за зґвалтування неповнолітніх

Середа, 10 лютого 2021, 16:05

У Франції готують зміни до законодавства, які спростять покарання за зґвалтування неповнолітніх. 

Про це повідомляє BFMTV, пише "Європейська правда".

За словами міністра юстиції Еріка Дюпона-Моретті, за новими правилами пропонують криміналізувати статевий акт дорослого щодо підлітка, молодшого 15 років. Лише з 15-річного віку для з’ясування обставин будуть запитувати, чи була згода іншої сторони. 

"Досі якщо дитина казала, що стала жертвою зґвалтування, її насамперед запитували про її ставлення: чи впевнена вона, що не була згодна? Це стратегія агресорів - казати, що несподіванки й примусу не було, усе було добровільно. Ця ситуація неприйнятна, це не можна толерувати", - заявив держсекретар з питань дітей та родини Адріан Таке.  

Досі у судовому процесі для доведення відсутності згоди потрібно було доводити факт примусу, насильства, погроз або застання зненацька. 

Водночас у законі хочуть прописати виняток для підлітків, які мають незначну різницю у віці і встигли почати сексуальне життя, щоб старший із пари з настанням 18-річчя не почав підпадати під норму закону. Як саме це буде прописано - ще обговорюється. 

Паралельно тривають дебати і щодо декількох інших подібних проєктів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

4 кроки до покарання воєнних злочинців: як має діяти Україна

Чи зможуть українські органи правосуддя довести задокументовані воєнні злочини до судових вироків і покарань?

Пояснюємо, чому редактори New York Times не зрозуміли суть війни РФ проти України. І не тільки вони

Обмеження допомоги Україні та згода на поступки стане найгіршою геополітичною помилкою американської адміністрації за кілька десятиліть.

Напіввихід Росії: Москва прагне вийти із СОТ, але боїться цього кроку

Вийшовши із СОТ, РФ навряд чи колись зможе поновити своє членство на кращих умовах. А цілком ймовірно – і на нинішніх також.