В ЄС затвердили четверту вакцину проти коронавірусу

Четвер, 11 березня 2021, 15:42

Регулюючий орган Європейського Союзу у сфері лікарських засобів (ЕМА) рекомендував до застосування у ЄС вакцину від коронавірусу компанії Janssen, яка належить американській компанії Johnson&Johnson.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на заяву, опубліковану 11 березня на офіційному сайті ЕМА.

"EMA рекомендувала надати тимчасове реєстраційне посвідчення вакцині Janssen проти COVID-19 для людей, старших 18 років", - сказано у заяві агенції.

Регулятор ЄС після експертизи дійшов висновку, що дані про вакцину є надійними і відповідають критеріям ефективності, безпеки та якості. 

Вакцина від COVID-19 Janssen - четверта вакцина, рекомендована в ЄС для запобігання коронавірусу.  Раніше регулятор ЄС вже схвалив німецько-американську вакцину від BioNTech/Pfizer, британсько-шведську від AstraZeneca та американську вакцину від компанії Moderna.

Вакцина, розроблена фармацевтичною компанією Janssen, що належить Johnson&Johnson і базується в Бельгії, відрізняється від інших затверджених вакцин, оскільки вимагає введення лише однієї дози. 

Євросоюз вже замовив 400 мільйонів доз цієї вакцини. 

За даними регулятора, вакцина демонструє ефективність у 67%. 

Побічні ефекти вакцини від Janssen під час клінічних досліджень  зазвичай були легкими або помірними і зникали протягом декількох днів після вакцинації. Найбільш частими з них були біль в місці ін'єкції, головний біль, втома, біль у м'язах і нудота. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Євроінтеграція від Джонсона: що може стояти за новою ініціативою Британії

Це не перша спроба Великої Британії зібрати навколо себе групу країн, зробивши з них альтернативу Євросоюзу. Та чи потрібно це Україні?

Наближення до Шенгену: що дасть Україні спільний з Польщею контроль за кордоном

Україна може отримати шанс скоротити черги на кордоні з усіма своїми сусідами-членами Шенгену і стати на крок ближчою до безбар’єрної Європи.

Ірландський глухий кут: як Борис Джонсон створив проблему для Британії та ЄС

Британці практично йдуть на свідому погрозу порушити міжнародне право заради уникнення конфлікту в Північній Ірландії.