Байден пропонує Путіну зустріч у третій країні для розмови про Україну

Вівторок, 13 квітня 2021, 18:58

Президент США Джо Байден у телефонній розмові з президентом РФ Владіміром Путіним запропонував йому провести саміт для обговорення актуальних питань.

Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться у комюніке Білого дому за підсумками розмови.

Таку зустріч Байден запропонував провести "у наступні місяці" на території третьої країни. 

"Президент Байден підтвердив своє прагнення розбудовувати стабільні й передбачувані відносини з Росією відповідно до інтересів США, та запропонував провести саміт у третій країні у наступні місяці, щоб обговорити увесь спектр питань, що постають перед США та Росією", - зазначають у ньому.  

Як вже повідомлялося, у розмові Байден закликав Путіна знизити напругу на кордоні з Україною та підкреслив непохитну прихильність США суверенітету і територіальній цілісності України.

Також зазначається, що під час розмови обговорювалися низка регіональних і глобальних питань, в тому числі намір США і Росії продовжити діалог про стратегічну стабільність з низки питань контролю над озброєннями і проблем безпеки, ґрунтуючись на продовженні терміну дії нового Договору про скорочення ядерної зброї.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

4 кроки до покарання воєнних злочинців: як має діяти Україна

Чи зможуть українські органи правосуддя довести задокументовані воєнні злочини до судових вироків і покарань?

Пояснюємо, чому редактори New York Times не зрозуміли суть війни РФ проти України. І не тільки вони

Обмеження допомоги Україні та згода на поступки стане найгіршою геополітичною помилкою американської адміністрації за кілька десятиліть.

Напіввихід Росії: Москва прагне вийти із СОТ, але боїться цього кроку

Вийшовши із СОТ, РФ навряд чи колись зможе поновити своє членство на кращих умовах. А цілком ймовірно – і на нинішніх також.