На виборах у Болгарії лідирує партія чинного прем’єра

Понеділок, 5 квітня 2021, 07:57

За попередніми результатами парламентських виборів у Болгарії, найбільше голосів виборців здобуває партія "Громадяни за європейський розвиток Болгарії" (ГЕРБ) чинного прем’єра Бойка Борисова.

Про це свідчать дані Центральної виборчої комісії Болгарії за результатами підрахунку понад 30% протоколів, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на NOVA TV.

Так, ГЕРБ набирає 23,92% голосів – це означає втрату близько 10 процентних пунктів в порівнянні з виборами 2017 року.

На другому місці партія "Є такий народ" популярного телеведучого та співака Славі Тріфонова з 18,81%. Ця партія обійшла соціалістів з 14,87%.

Партія "Демократична Болгарія" набирає 11,02%. На п'ятому місці – "Рух за права і свободи", який в основному представляє інтереси турецької меншини, з 9,11%.

Ще однією політичною силою, яка долає прохідний бар'єр в парламент, є  рух "Вставай! Геть мафію!" з 5,12%.

Як повідомлялося, ці вибори розглядаються як референдум щодо долі прем'єр-міністра Бойка Борисова. 61-річний політик очолює правоцентристську партію ГЕРБ вже більше десяти років і зараз сподівається виграти свій четвертий термін на посаді.

Підтримка Борисова вдома та за кордоном почала руйнуватися після того, як тисячі людей вийшли на вулиці, звинувативши його уряд у змові з олігархами, у неможливості усунути корупцію і бідність та переглянути судову систему.

Західні партнери неодноразово критикували балканську країну за корупцію та недоліки верховенства права та свободи ЗМІ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.