Майже 40 мігрантів у Литві, що прибули через Білорусь, зголосились повернутися додому

Понеділок, 30 серпня 2021, 11:15

Майже 40 нелегальних мігрантів, які потрапили до Литви через територію Білорусі, добровільно захотіли повернутися у рідні країни. 

Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на LRT, про це розповіла директорка міграційного відділу Евеліна Гудзінскайте.

За її словами, близько 30 людей на даний час захотіли скористатись програмою добровільного повернення, та ще вісім - вже повернулись додому. 

Читайте також
Країни Балтії і Польща виступили зі спільною заявою щодо Білорусі та "шантажу мігрантами" 

Литва пропонує тим, хто погоджується виїхати у власну країну добровільно, квитки на літак і разову допомогу у розмірі 300 євро. 

На думку Гудзінскайте, з часом кількість охочих зростатиме. 

Заявки на отримання притулку подали близько 2000 осіб. За її словами, з них невеликий відсоток мають шанси, але щодо більшості заявок рішення скорі за все буде негативним. 

З початку 2021 року до Литви потрапили близько 4100 нелегальних мігрантів. Більшість з них прибули у червні-липні через територію Білорусі. Литва, Латвія та Польща, які теж потерпають від потоку нелегалів, вважають це помстою режиму Александра Лукашенка. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Між критикою Путіна та спробами порозумітися: якою буде Німеччина після Меркель

"Будь-який новий німецький лідер захоче врегулювати свої відносини з РФ. Однак населення Німеччини почало критичніше ставитися до Путіна".

"Золота" німецька акція: хто стане молодшим партнером у новій коаліції

За результатами виборів "Зелені" та вільні демократи мають дуже високі шанси отримати "золоту акцію" у новій німецькій коаліції.  

Вугілля важливіше за Євросоюз: чи піде Польща на порушення рішення Суду ЄС

Суперечка щодо копальні "Турув" може призвести до нового витка конфлікту Польщі та Євросоюзу. Варшава може відмовитися виконувати рішення Суду ЄС.