Парламент Румунії затвердив новий уряд зі змінним прем’єр-міністром 

Четвер, 25 листопада 2021, 14:04

У четвер румунський парламент затвердив коаліційний уряд під керівництвом ліберального прем'єр-міністра Ніколає Чуке.

Про це повідомило агентство Reuters, пише "Європейська правда".

Румунія перебуває у політичному глухому куті з моменту розпаду центристського альянсу у вересні. У четвер кабінет міністрів підтримали 318 із 444 присутніх депутатів. 

У Румунії вдруге доручили формування уряду в.о. міністра оборони

Це сталося після того, як у неділю 21 листопада три партії - правляча Національно-ліберальна партія (PNL), її колишні суперники, опозиційні соціал-демократи (PSD) і етнічна угорська партія UDMR - фіналізували свої домовленості щодо формування нового уряду.

54-річний Чуке (PNL), генерал у відставці, керуватиме урядом до 25 травня 2023 року відповідно до коаліційної угоди, яка передбачає ротацію керівника уряду.

За домовленістю, коаліція змінюватиме прем'єра кожні 1-1,5 року, і після Чуке уряд очолить представник соціал-демократів.

Під керівництвом соціал-демократів перебуватимуть впливові міністерства фінансів, сільського господарства, оборони та транспорту, а ліберали очолять міністерства юстиції, енергетики, внутрішніх та закордонних справ.

Коаліція погодилася зберегти незмінним фіксований податок на прибуток і вирішила підвищити пенсії на 10% наступного року разом з іншими соціальними заходами, включаючи збільшення допомоги на дітей, що в цілому коштуватиме державі 13,6 млрд леїв (3,1 млрд доларів).

Нагадаємо, "Союз порятунку Румунії" USR на початку вересня вийшли з кабінету через суперечливий фонд регіонального розвитку, позбавивши тогочасного прем'єр-міністра Флоріна Кицу парламентської більшості.

На початку листопада PNL вирішила не відновлювати центристський коаліційний уряд, а вести переговори про нову парламентську більшість з PSD.

Детальніше читайте у статті: Криза європейської Румунії: які проблеми вийшли назовні з відставкою уряду.    

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Дмитро Кулеба: Перемогою для України буде визволення Криму і Донбасу

"Європейцям знадобилася війна, щоб визнати, що ми - одні з вас. Знадобилося побачити, як нас вбивають, катують і гвалтують"

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.