В уряді Британії визначились з новим перемовником щодо Brexit

Понеділок, 20 грудня 2021, 11:23

На Даунінг-стріт оголосили, що колишнього перемовника щодо Brexit Девіда Фроста, який пішов у відставку, замінить чинна міністерка закордонних справ Ліз Трасс, поєднуючи цю роль з основними обов’язками.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє Politico.

В уряді повідомили, що Елізабет Трасс стане співголовою партнерської ради та спільного комітету, що створені для нагляду за виконанням угоди про вихід Британії з ЄС, та стане головним перемовником з ЄС з приводу Протоколу щодо Північної Ірландії - болючої для Британії частини угоди про Brexit, яку Лондон хоче переглянути. 

Нагадаємо, до своєї нинішньої посади, на якій Ліз Трасс замінила Домініка Рааба, вона була міністеркою міжнародної торгівлі і, серед іншого, займалася підготовкою торговельних угод Британії для періоду після Brexit.

Трасс стала першим перемовником Британії щодо Brexit, який раніше відкрито підтримував позицію, що країні краще залишатися у ЄС. 

Як повідомлялося, попередній перемовник Британії Девід Фрост, за якого було підписано багатостраждальну торговельну угоду Британії з ЄС, заявив про свою відставку. Офіційно він назвав причиною незгоду з лінією уряду щодо низки не пов’язаних із Brexit питань, зокрема поверненням до обмежень для стримування епідемії коронавірусу.

Підписуйтеся на Telegram-канал "Європа тут" з найцікавішим від ЄвроПравди

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Україна змінює суддю в ЄСПЛ: головне про кандидатів, проблеми та процедуру

Суддя ЄСПЛ, призначений від нашої держави, братиме участь у розгляді всіх скарг, поданих проти нашої держави, а також міждержавних справ за позовами України до держави-агресора.

Більше безпеки, менше корупції: чому ЄС змінює свою думку щодо ядерної енергії

Найближчим часом ЄС може докорінно змінити свої підходи до ядерної енергетики. І це однозначно добра новина для України.

Почути Донбас: чого вимагає Україна на процесі в ЄСПЛ щодо злочинів Кремля

Ми прагнемо притягнути до відповідальності РФ за масові порушення прав людини на сході України та зупинити ці порушення...