ЄС збільшить військову допомогу Україні до 1 млрд євро - МЗС Німеччини

Понеділок, 21 березня 2022, 11:49

За словами федерального міністра закордонних справ Німеччини Анналени Бербок, ЄС планує збільшити фінансову допомогу Україні на закупівлю зброї до одного мільярда євро. 

Про це Бербок сказала, прибувши на засідання міністрів закордонних справ та оборони ЄС в Брюсселі у понеділок, повідомляє "Європейська правда".

За словами Бербок, міністри ухвалять політичне рішення щодо виділення додаткової фінансової допомоги у понеділок.

Уряд Німеччини забезпечить швидку реалізацію замовлень на зброю від німецьких компаній, додала міністр.

Бербок зазначила, що деталі термінів та конкретних видів озброєння не будуть розголошені з міркувань безпеки, зокрема, через погрози РФ бомбардувати поставки західної зброї Україні.

"Не можна говорити про це публічно, тому що це питання життя та смерті", - сказала вона.

Як повідомлялося, у Євросоюзі планують погодити додаткові 500 мільйонів євро на військову допомогу Україні найближчим часом.

Перший транш у 500 мільйонів євро на надання ЗСУ летальної зброї та припасів ЄС виділив наприкінці лютого. Кошти були виділені у рамках європейського інструменту з підтримки миру (European Peace Facility) - це було перше таке рішення в історії Євросоюзу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Без Качинського: навіщо польська влада розпочала масштабне оновлення

Відхід з польського уряду найвпливовішого політика країни дає старт масштабній реконструкції – правляча коаліція поступово починає готуватися до наступних парламентських виборів.

Розкол через Україну: як російська агресія змінила політику Італії

З політичної сцени Італії поступово йдуть ті політики, які довгі роки вважалися провідниками інтересів РФ та особисто Путіна.

Санкції випробовують на стійкість: як олігархи Путіна оскаржують рішення ЄС

Російські олігархи шукають способи вийти з-під санкцій. Втім, шансів судово оскаржити їх насправді менше, ніж можуть запевняти консультанти.