У НАТО вважають "несправжнім" виведення російських військ з України

Неділя, 3 квітня 2022, 17:43

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг не вважає, що відхід окупантів з частини територій на півночі України можна вважати виведенням військ.

Про це він заявив у інтерв’ю CNN.

"Те, що ми бачимо, не є справжнім виведенням. Натомість ми бачимо, що Росія переміщує свої війська. Вони забирають частину (особового складу, задіяного в окупації півночі) щоб переозброїти їх, надати підкріплення цим частинам, поповнити запаси. Нам не варто бути занадто оптимістичними, оскільки атаки на Україну триватимуть", – сказав Столтенберг.

Цей коментар Столтенберг надав, реагуючи на повідомлення українського уряду про те, що вся Київська область звільнена від російських військ. Утім, генсек НАТО не став заперечувати того, що регулярні з’єднання наразі відведені за кордон на півночі Києва.

Натомість, він очікує продовження загострення на інших фронтах. Генсек заявив про "занепокоєння потенційним збільшенням атак, особливо на півдні та сході".

"Отже, це не реальний відхід, а більше зміна в стратегії. Більше зосередження на півдні та сході", - додав він.

Раніше Столтенберг  уникнув відповіді на питання щодо наступальної зброї для України.

У суботу президент Зеленський заявив, що Якщо Україна приєднається до НАТО, то зробить його набагато сильнішим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?