Фінляндія і Швеція передадуть заявки на вступ до НАТО у середу вранці

Вівторок, 17 травня 2022, 20:46

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у середу вранці зустрінеться з послами Фінляндії та Швеції при Альянсі, які офіційно передадуть йому заявку своїх країн на вступ до НАТО.

Про це повідомила пресслужба НАТО у вівторок ввечері, пише "Європейська правда".

Столтенберг зустрінеться з послом Фінляндії при НАТО Клаусом Корхоненом і послом Швеції при НАТО Акселем Вернхоффом о 8:00 за брюссельським часом (9:00 за київським часом).

Зустріч, під час якої, як очікується, посли передадуть наміри зі своїх столиць про бажання приєднатися до НАТО, транслюватиметься у прямому ефірі на сайті Альянсу.

У вівторок міністри закордонних справ Фінляндії і Швеції підписали листи до Єнса Столтенберга, у яких висловлене бажання обох країн стати членами Альянсу.

Фінляндія і Швеція, які десятиліттями дотримувалися принципу неприєднання до військових союзів, змінили свою позіцию після вторгнення Росії в Україну.

Вступ до НАТО в обох країнах підтримують як політики, так і суспільство.

Читайте детальніше на цю тему: Двері НАТО відкриваються: що змінює для України вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?