G7 домовилась виділити Україні $18,4 млрд

Четвер, 19 травня 2022, 20:43

Міністри фінансів Групи семи домовилися у четвер про 18,4 млрд доларів на допомогу Україні в оплаті рахунків у найближчі місяці та заявили, що готові підтримувати Київ протягом усієї його війни з Росією та зробити більше, якщо буде потрібно.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Reuters з посиланням на проєкт комюніке міністрів.

"У 2022 році ми мобілізували 18,4 мільярда доларів бюджетної підтримки, у тому числі 9,2 мільярда останніх зобов’язань", – йдеться у проєкті.

"Ми продовжуватимемо підтримувати Україну протягом усієї цієї війни і надалі і готові робити більше, якщо буде потрібно", – йдеться у повідомленні.

У проєкті G7 привітала пропозицію Європейської комісії у середу надати Україні 9 мільярдів євро і зазначила, що Європейський банк реконструкції та розвитку та Міжнародна фінансова корпорація планують підтримку на суму 3,4 мільярда доларів. Але поки зрозуміло, чи є ці кошти частиною 18,4 мільярдів доларів, чи будуть виділені окремо.

Як повідомлялося, Німеччина підтримає Україну короткостроковою бюджетною підтримкою у розмірі близько мільярда євро.

За даними німецького Мінфіну, на три місяці Україна попросила допомоги у розмірі близько 5 млрд євро на місяць.

Однак після цього часу може знадобитися додаткова підтримка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Ціна відмови: які наслідки матиме ненадання Боснії статусу кандидата у члени ЄС

Боснія і Герцеговина могла отримати статус кандидата у члени ЄС разом з Україною та Молдовою. Цього не сталося – і це добра новина для РФ і погана для всіх інших.

НАТО йде на кордон до Росії: як з'явилося історичне рішення та чого ще чекати від саміту в Мадриді

Тепер протяжність наземного кордону Росії та НАТО зросте більше ніж удвічі, а Балтійське море перетвориться на "внутрішнє озеро НАТО"...

Без Качинського: навіщо польська влада розпочала масштабне оновлення

Відхід з польського уряду найвпливовішого політика країни дає старт масштабній реконструкції – правляча коаліція поступово починає готуватися до наступних парламентських виборів.