Ердоган повідомив лідерам Швеції та Фінляндії умови їхнього вступу до НАТО

Субота, 21 травня 2022, 18:21

Президент Туреччини Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, у суботу провів телефонні розмови з лідерами Швеції, Фінляндії та генеральним секретарем НАТО.

Деталі цих розмов, як повідомляє "Європейська правда", оприлюднила офіційна Анкара.

Як відомо, Ердоган продовжує опиратися вступу Фінляндії і Швеції до Альянсу, а у на початку тижня навіть відмовлявся говорити з посланцями цих держав, однак у суботу вирішив поспілкуватися зі Стокгольмом та Гельсінкі, щоби повідомити їм про розбіжності щодо терористичних організацій.

Туреччина стверджує, що Швеція та Фінляндія приховують людей, пов’язаних з угрупованням Робітничої партії Курдистану (PKK) і послідовників Фетхуллаха Гюлена, якого Анкара звинувачує в організації спроби державного перевороту 2016 року, наводить аргументи Ердогана Reuters.

Прем'єр-міністру Швеції Магдалені Андерссон Ердоган сказав, що Анкара очікує кроків для вирішення цієї проблеми, а також заявив, що Швеція має зняти ембарго на експорт зброї, яке вона наклала на Туреччину після її вторгнення в Сирію в 2019 році (прим: сама Туреччина при цьому намагається не називати свої дії вторгненням, детальніше читайте в інтерв’ю турецього посла).

Також, як повідомляє турецька агенція Анадолу, Ердогана вимагає у Швеції "серйозних та конкретних кроків, що поділяють побоювання Туреччини щодо терористів РКК, а також сирійського та іракського відгалужень цієї кривавої організації", - сказав Ердоган.

В розмові з президентом Фінляндії Саулі Нііністо, Егдоган заявив,  що відсутність боротьби з терористичними організаціями, які становлять загрозу для союзника по НАТО, не відповідає духу альянсу.

Після цього Ердоган провів переговори з генсеком Альянсу Єнсом Столтенбергом.

Детальніше читайте у статтях "Що змінює для України вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу", а також у поясненні "А Ердоган проти: навіщо Туреччині блокувати розширення НАТО"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

Заблокований шлях до ЄС: чому не вдалося зрушити інтеграцію Балкан та як це вплине на Україну

ЄС не вдалося розблокувати процес вступу західнобалканських країн, які багато років чекають на членство. Це не заблокує надання кандидатського статусу Україні, але в перспективі може стати для нас проблемою.