Латвія зробила перший крок для схвалення вступу Фінляндії і Швеції до НАТО

Вівторок, 24 травня 2022, 14:16

Уряд Латвії схвалив вступ Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного альянсу і передав питання на ратифікацію парламенту.

Як пише "Європейська правда", про це повідомив міністр закордонних справ Едгарс Рінкевичс, деталі наводить також портал Delfi.

"Щойно уряд Латвії підтримав заявки Фінляндії та Швеції на приєднання до НАТО. Сподіваюсь невдовзі привітати наших друзів в Альянсі", - повідомив Рінкевичс.

Уряд передав на розгляд Сейму два проєкти протоколів - щодо Фінляндії і щодо Швеції. 

"Я вітаю рішення Фінляндії та Швеції приєднатися до НАТО - це в інтересах усієї Європи", - ззначив президент Латвії Егілс Левітс. 

Він висловив сподівання, що Сейм найближчим часом ратифікує рішення Латвії про підтримку їхнього вступу до Альянсу.  

Нагадаємо, Фінляндія та Швеція офіційно передали заявки генсеку НАТО Єнсу Столтенбергу 18 травня.

Наразі проти їхнього вступу висловилася лише одна країна - Туреччина, формально пояснюючи це політикою Швеції щодо курдських організацій і політичних опонентів Ердогана. Неофіційно відомо, що реальною причиною такої позиції може бути сподівання президента Туреччини добитися певних рішень від США у питанні продажу сучасних винищувачів і санкцій, які наклали на Туреччину за купівлю російських систем С-400. 

Детальніше про це - у статті А Ердоган проти: навіщо Туреччині блокувати розширення НАТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Важкі компроміси для членства в ЄС: що відбувається на Балканах і до чого тут РФ

Уряд Північної Македонії погодився на поступки, щоб розблокувати шлях до ЄС. Це рішення викликало протести, організаторами яких стали проросійські сили.

Рішення на користь РФ: чому інвестиції у видобуток газу вважатимуть "зеленими"

Європейський парламент за підтримки українського міністра прийняв досить суперечливе рішення – визнати інвестиції у викопний газ дружніми до довкілля.

Кандидатські "бонуси": що дає Україні наближення до членства у ЄС

Україна як кандидат у члени ЄС перші кілька років отримуватиме сотні мільйонів євро на рік. Але одночасно – й уважний контроль над використанням цих грошей.