Папа Римський закликав не використовувати зерно з України як зброю

Середа, 1 червня 2022, 11:59

Папа Римський Франциск засудив блокаду експорту пшениці з українських портів.

Про це він сказав наприкінці загальної аудієнції в середу, 1 червня, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Vatican News

"Викликає велику тривогу блокада експорту зерна з України, від якого залежить життя мільйонів людей, особливо, в найбідніших країнах. 

Звертаюся з палким закликом зробити все можливе для того, щоби розв’язати цю проблему і щоб гарантувати загальнолюдське право на харчування. Будь ласка, не використовуйте зерно, основний продовольчий продукт, як зброю на війні", – закликав папа Франциск, не уточнивши, хто блокує постачання українського зерна.

Африканський союз уже попередив, що блокада може спричинити продовольчу кризу на континенті.

Російські кораблі блокують українські порти, перешкоджаючи проходженню експорту через Чорне та Азовське моря. 

Україна також закликала до зняття блокади, у той час як Росія стверджує, що українська морська територія поблизу портів замінована.

Нагадаємо, раніше Папа Римський Франциск заявив, що готовий зустрітися з президентом Росії Владіміром Путіним у Москві, однак досі не отримав його відповіді на свою пропозицію.

В інтерв’ю на початку травня він також сказав, що поки не планує візит в Україну. 

Папа Римський також виступив з ідеєю "примирення" України та РФ, коли двоє людей символічно разом несли український та російський прапори у Ватикані, однак, за словами президента Зеленського, українське суспільство не сприйняло цю ідею.

Читайте також: Папа, що образив українців: що стало причиною останніх рішень та заяв понтифіка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.