Швеція домагатиметься конструктиву в розмовах із Туреччиною щодо вступу до НАТО

П'ятниця, 10 червня 2022, 11:55

Швеція намагатиметься досягти конструктивного прогресу в переговорах з Туреччиною щодо заявки країни на вступ до НАТО, проти чого виступила Анкара.

Про це заявила у п'ятницю міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

Фінляндія та Швеція подали заявку на вступ до НАТО у травні у відповідь на вторгнення Росії в Україну, але зіткнулися з опозицією Туреччини, яка звинувачує їх у підтримці та приховуванні курдських бойовиків та інших груп, які вона вважає терористами.

Ці заперечення заскочили фінських, шведських та багатьох посадовців НАТО зненацька і затьмарили перспективи швидкого просування заявок на членство напередодні саміту НАТО в Мадриді.

"Наша заявка отримала широку підтримку серед членів НАТО. Наші амбіції – в конструктивному дусі досягти прогресу в питаннях, які порушила Туреччина ", - сказала Лінде у зовнішньополітичній декларації в шведському парламенті.

Міністр додала, що не повинно бути жодних сумнівів у тому, що Швеція разом із союзниками виступає проти тероризму.

Анкара також засудила шведську владу за припинення експорту зброї до Туреччини в 2019 році, коли країна розпочала військову операцію на півночі Сирії.

Не говорячи безпосередньо про Туреччину, Лінде сказала, що членство Швеції в НАТО може "змінити умови експорту зброї в рамках нашої національної нормативної бази".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.