Макрон проведе переговори з партіями-суперницями після втрати більшості

Вівторок, 21 червня 2022, 08:19

Президент Франції Еммануель Макрон у вівторок зустрінеться для переговорів зі своїми політичними опонентами після того, як він та його союзники втратили більшість у Національній асамблеї.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє BBC.

Макрон перебуває під тиском, щоб заручитися підтримкою суперників для виконання програми реформ свого уряду. Уряди меншості є рідкістю у Франції, а блоку Макрона не вистачає 44 місць для більшості.

Це означає, що йому потрібно буде знайти підтримку з боку основних депутатів як від лівого, так і правого флангу, щоб допомогти створити робочу більшість. Ні ультраправа партія Марін Ле Пен, ні альянс лівих та зелених Жана-Люка Меланшона не бажають співпрацювати з Макроном.

Очікується, що представники партій відвідають Єлисейський палац кожен окремо для переговорів на високому рівні у вівторок та середу. Аналітики кажуть, що президент, можливо, придивляється до угоди із правими республіканцями. Партія підтвердила, що її лідер Крістіан Жакоб візьме участь у переговорах, хоча раніше він оголосив, що партія залишиться в опозиції.

Ле Пен також візьме участь у переговорах, а Меланшон – ні, повідомляє інформаційне агентство AFP.

Лідер Соціалістичної партії Олів'є Фор та голова Комуністичної партії Фаб'єн Руссель, члени лівого альянсу Nupes, також зустрінуться з Макроном.

Центристський уряд Франції намагається уникнути політичного паралічу після втрати своєї більшості, причому деякі коментатори попереджають, що Франція стає некерованою.

Макрону також доведеться замінити трьох міністрів, які втратили свої місця під час недільного голосування, а майбутнє прем'єр-міністра Елізабет Борн виглядає дедалі більш загрозливим.

Читайте детальніше: Піррова перемога Макрона: які ризики несуть нові вибори у Франції для України і не тільки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".