Держсекретар Трампа вважає війну РФ проти України геноцидом та виступає за ширшу допомогу зброєю

Четвер, 23 червня 2022, 12:08

Колишній держсекретар США Майк Помпео вважає, що Росія під час своєї війни проти України здійснює геноцид та що Путін у разі успіхів на півдні й Донбасі не зупиниться. 

Як повідомляє "Європейська правда", його слова з виступу в аналітичному центрі Hudson Institute наводить Politico.

"Протиправна, нападницька війна Путіна є спланованим геноцидом, тобто зумисним знищенням народу", - сказав він.

Помпео підтвердив своє переконання, що США не повинні ще колись воювати війну за іншу країну, але зараз в інтересах США підтримувати Україну, щоб не допустити масштабнішої континентальної війни у Європі, коли Штатам вже довелось би втрутитися для захисту країн-членів НАТО. 

По-друге, наголошує він, потрібно не дати Росії "відновити Радянську імперію, яка би диктувала умови на глобальному ринку енергоресурсів, створюючи економічні проблеми для США і всього світу".

"Якщо дозволити Росії панувати на Донбасі та узбережжі України, наступним кроком Путіна буде захоплення контролю над енергоресурсами інших незалежних країн, які колись були частиною СРСР", - зазначив Помпео. 

Він додав, що якщо Путіна не зупинити, то нинішні некомфортні ціни на енергоресурси "згадуватимуть як часи, коли газ був дешевим".

Майк Помпео вважає, що західний світ має працювати над створенням "нового глобального альянсу за цінності свободи", який міг би бути противагою і Росії, і Китаю, та новою безпековою архітектурою з "хабами" в Україні, Ізраїлі і Тайвані. 

Помпео відкидає припущення, що спроби умиротворити Путіна можуть дати якісь позитивні результати.  

"Солідарність НАТО - це головне. Німеччина і Франція не мають піддаватися на якісь хотілки Кремля", - наголосив колишній держсекретар.

Він також вважає, що Україні потрібно надавати масштабну військову допомогу. 

"У США є серйозні запаси танків Abrams на зберіганні, значну кількість слід було би одразу виділити для України", - зазначив Помпео. Також, на його думку, можна було би домовитися про передачу танків Leopard 2 від Іспанії, та подумати над передачею Україні американських систем протиповітряної оборони Patriot, тому що наявних радянських систем С-300 недостатньо. 

Майк Помпео наголосив також, що європейцям час серйозніше подумати про власну оборону і не покладати всі надії на США. 

Читайте також: Що США будуть і чого не будуть робити в Україні. Пояснення президента Байдена

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Точка неповернення: як Україна остаточно змінила стратегію у відносинах із Грузією

Стан відносин України та Грузії зараз на найнижчому рівні з відновлення незалежності у 1991 році.

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.