Прем’єр Албанії сподівається, що його країна вступить до ЄС до наступного століття

Четвер, 23 червня 2022, 19:23

Прем’єр-міністр Албанії Еді Рама, розчарований нездатністю ЄС розблокувати прогрес у процесі приєднання країн Західних Балкан, висловив сподівання, що в наступному столітті його країна все ж буде членом ЄС.

Про це, як повідомляє "Європейська правда", він заявив на пресконференції з лідерами Сербії і Північної Македонії.

"Ми збираємося продовжити наш шлях. У цьому немає сумнівів. Гадаю, ми будемо в ЄС. Сподіваюся, до наступного століття. Але точно будемо в наступному столітті" - заявив Рама.

Він висловив розчарування, що 26 країн опинилися у заручниках однієї держави-члена і не змогли розблокувати початок переговорів про вступ Північної Македонії та Албанії.

Рама закликав ЄС змінювати процес прийняття рішень, бо нинішній, за його словами, підриває довіру до ЄС.

"Не будьте зібранням священиків, які обговорюють, чи є стать у ангелів, коли Константинополь падає в руїнах" - заявив прем’єр Албанії.

Він також застеріг Україну від надмірних очікувань щодо ЄС.

"Я сподіваюся, що народ України не буде мати надмірних очікувань" - зазначив Рама, коментуючи надання Україні і Молдові статусу країн-кандидатів.

Нагадаємо, саміт лідерів ЄС та країн Західних Балкан не зміг у четвер вийти з глухого кута у зв’язку з загальмованим процесом вступу Північної Македонії та Албанії в ЄС.

Читайте також Заблокований шлях до ЄС: чому не вдалося зрушити інтеграцію Західних Балкан та як це вплине на Україну

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Сім загроз та дві України: що прописав НАТО у новій стратегічній концепції

На першому місці серед загроз для НАТО - Росія. Також частиною російської загрози є Білорусь через свою "військову інтеграцію" з РФ.

Ціна відмови: які наслідки матиме ненадання Боснії статусу кандидата у члени ЄС

Боснія і Герцеговина могла отримати статус кандидата у члени ЄС разом з Україною та Молдовою. Цього не сталося – і це добра новина для РФ і погана для всіх інших.

НАТО йде на кордон до Росії: як з'явилося історичне рішення та чого ще чекати від саміту в Мадриді

Тепер протяжність наземного кордону Росії та НАТО зросте більше ніж удвічі, а Балтійське море перетвориться на "внутрішнє озеро НАТО"...