Експорт з України через блокування портів скоротився на 23,7%, більшість товарів йде в ЄС

П'ятниця, 1 липня 2022, 20:09

За перше півріччя цього року експорт з України скоротився на 23,7% у порівнянні з першим півріччям 2021 року і склав $22,8 млрд.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка, пише "Європейська правда".

За даними Качки, обсяги експорту у другому кварталі склали $8,782 млрд, це на 37,4% менше ніж в першому кварталі 2022 року.

У порівнянні з другим кварталом минулого року скорочення експорту в ІІ кварталі цього року склало ще більше 45,8% (-7,42 млрд доларів).

При цьому у фізичних обсягах зменшення квартального експорту склало ще значніше - 55,6%, тобто на 20,8 млн тонн. У ІІ кварталі Україна експортували 16,6 млн тонн вантажів.

"Очевидно, що головна причина скорочень - блокування портів. Скорочення перевезень морським транспортом у II кварталі у порівнянні до першого склало 86,5% (мінус 21,6 млн тонн)", - написав Качка.

При цьому він відзначив, що ситуація з експортом в розрізі місяців стабілізувалася і навіть покращилася.

Експорт у травні і червні відновив зростання після різкого падіння у березні. При цьому зростання експорту відбулося як по вартості так і по обсягах.

Загалом у топ-10 товарів експорту у червні входять: олія, кукурудза, насіння соняшнику, руда, сталь (напівфабрикати), проводи, м‘ясо птиці, труби, чавун, соя.

Географічно експорт повністю зорієнтований на ЄС. 78% українського експорту у другому кварталі 2022 року припадало на Євросоюз. Загальна вартість експорту до ЄС у 2 кварталі - $6,86 млрд, є на 6,4 більшою, ніж у 2 кварталі минулого року.

Натомість торгівля з іншими державами світу скоротилася у 2 кварталі 2022 року у порівнянні з 2 кварталом 2021 року на 80%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".