Прем'єр Косова заявив, що більше не відкладатиме заборони на в'їзд авто із сербськими номерами

Четвер, 25 серпня 2022, 18:36

Прем’єр-міністр частково визнаного Косова Альбін Курті заявив, що не буде більше відкладати рішення про заборону в’їзду на косовську територію автомобілів із сербськими номерами – саме це наприкінці липня призвело до загострення на кордоні із Сербією.

Як повідомляє "Європейська правда", про це Курті заявив в інтерв’ю Bloomberg.

За словами косовського прем’єра, 1 вересня, коли мають набути чинності нові правила, "буде спокійним, звичайним днем". А якщо станеться ескалація, то поліція та 3800 миротворців НАТО покладуть їй край.

Водночас Курті вважає цілком реальним досягнення угоди про подальший рух частково визнаного Косова в Європейський Союз.

"Ми повинні укласти угоду – і на час мандату нашого уряду нарешті настав час для цього. Я бачу можливість. Цієї осені ми дізнаємось, чи рухаємось у цьому напрямку. Ця осінь має вирішальне значення для нашого оптимізму", – сказав він.

Дипломати ЄС і США зустрілись з косовськими сербами на тлі протистояння Белграда і Приштини

17 серпня президент Сербії Александар Вучич та прем’єр-міністр Косова Альбін Курті зустрілися в Брюсселі, аби обговорити суперечку щодо номерних знаків, але так і не змогли досягти компромісу. Вони домовилися продовжити його пошуки до 1 вересня.

Нагадаємо, 31 липня косовські серби у прикордонних із Сербією муніципалітетах спорудили барикади на дорогах та навіть обстріляли поліцейських.

Протести почалися у зв'язку з черговою спробою Косова зобов'язати користуватися лише косовськими документами та автономерами державного зразка, а не сербськими чи нейтральними, якими воліють користуватися на півночі Косова – території, населеній етнічними сербами. Сербія привела свою армію до стану бойової готовності, погрожуючи силою захистити косовських сербів.

У ніч проти 1 серпня косовський уряд після зустрічі з послом США Джеффрі Говенієром відтермінував дію нових правил до 1 вересня.

Читайте також: Шантаж барикадами: чи почнеться війна між Косовом та Сербією та як варто діяти Києву.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: