У Британії вартість електроенергії для домогосподарств зросте майже на 80%

П'ятниця, 26 серпня 2022, 09:52

Британський регулятор Ofgem у п’ятницю оголосив про підвищення граничної вартості електроенергії для домогосподарств у жовтні до 3549 фунтів стерлінгів, що майже на 80% більше від попереднього показника.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Sky News.

Підвищення означає, що користувач у середньому платитиме за електроенергію додаткові 1578 фунтів стерлінгів – при тому, що після попереднього підвищення у квітні цей показник і так становив 1971 фунт стерлінгів.

За підрахунками Sky News, підвищення торкнеться близько 24 мільйонів домогосподарств у Британії, тоді як кожне третє домогосподарство уже відчуває проблеми зі сплатою комірного.

У травні, коли британський уряд ухвалював заходи про допомогу громадянам на тлі зростання цін, він закладав підвищення вартості електроенергії до близько 2800 фунтів стерлінгів. Фінансова допомога для домогосподарств становить 400 фунтів, але тепер її не вистачатиме.

Опозиційні Лейбористська і Ліберально-демократична партії, а також основні постачальники електроенергії закликали уряд заморозити ціни на електроенергію, але нинішній прем’єр Борис Джонсон так і не ухвалив цього рішення, лишивши його своєму наступнику.

Різке зростання вартості електроенергії у Британії, ймовірно, прискорить інфляцію, яка, за прогнозами Банку Англії, восени сягне 13%. При цьому в липні цей показник і так становив 10,1%, що є рекордом за останні 40 років.

Як повідомлялося, у Великій Британії вже понад 100 тисяч людей долучилися до онлайн-кампанії Don’t Pay, учасники якої зобов’язалися з 1 жовтня не платити за електроенергію та опалення на тлі їхнього подорожчання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.