Швейцарські льодовики цього року втратили 6% свого об’єму

Середа, 28 вересня 2022, 13:26

Льодовики Швейцарії втратили 6% свого загального обсягу в цьому році через суху зиму і кілька хвиль літньої спеки, побивши попередні рекорди танення льоду.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє AFP.

Дослідження, проведене Кріосферною комісією (КК) Швейцарської академії наук, продемонструвало драматичні масштаби відступу льодовиків - і ситуація тільки погіршуватиметься.

"2022 рік був катастрофічним для швейцарських льодовиків: всі рекорди танення льоду були побиті", - заявили в КК, додавши, що втрата двох відсотків за 12 місяців раніше вважалася "екстремальною".

Три кубічних кілометри льоду - три трильйони літрів води - розтанули, йдеться в повідомленні.

"Уповільнити танення в короткостроковій перспективі неможливо", - сказав професор гляціології Маттіас Гусс, керівник Моніторингу льодовиків у Швейцарії, який документує довгострокові зміни льодовиків в Альпах і координується КК.

Якщо скоротити викиди вуглекислого газу і захистити клімат, "це може врятувати близько третини загальних обсягів льодовиків у Швейцарії в кращому випадку", сказав він.

"Втрати були особливо драматичними для малих льодовиків", - йдеться в повідомленні КК.

Льодовики Пізоль, Вадрет-дал-Корватш і Шварцбахфірн "практично зникли - вимірювання були припинені", зазначає комісія.

У регіонах Енгадін і південний Вале, обидва на півдні, "шар льоду товщиною від чотирьох до шести метрів на висоті 3000 метрів над рівнем моря зник", - йдеться в доповіді.

Значні втрати були зафіксовані навіть на найвищих точках вимірювання, включаючи гору Юнгфрауйох, пік якої сягає майже 3500 метрів.

Талої води льодовиків лише в липні і серпні цього року вистачило б для того, щоб повністю заповнити всі водосховища в швейцарських Альпах.

Але Гусс сказав, що якби країна пережила цьогорічні метеорологічні умови через 50 років, "вплив був би набагато сильнішим, тому що через 50 років ми очікуємо, що майже всі льодовики зникнуть і тому не зможуть забезпечити водою в спекотне і сухе літо".

Як повідомлялося у серпні, льодовики в Альпах цього року можуть втратити найбільшу масу приблизно за 60 років від початку ведення спостережень за ними.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.