Міністри енергетики ЄС не домовилися про обмеження ціни на газ

Четвер, 13 жовтня 2022, 10:08

Міністри енергетики держав членів ЄС 12 жовтня не досягли згоди щодо обмеження ціни на газ на неформальній зустрічі, скликаній для ухвалення проблеми високих цін на паливо.

Про це пише DW, повідомляє "Європейська правда".

Після зустрічі у Празі єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон заявила, що все ще незрозуміло, чи є достатня підтримка країн для запровадження обмеження ціни на газ, який використовується для виробництва електроенергії.

Натомість, за її словами, вже наступного тижня Брюссель оприлюднить пропозиції щодо початку спільної купівлі газу протягом кількох місяців і розробки альтернативного орієнтиру ціни на газ в межах заходів з приборкання росту цін на енергоносії.

Міністр промисловості й торгівлі Чехії Йозеф Сікела заявив, що міністри погодилися розпочати спільну закупівлю газу наступного літа, і що Чеська Республіка, яка головує в ЄС, скличе екстрену зустріч міністрів у листопаді, щоб затвердити майбутні пропозиції.

"Я твердо вірю, що сьогоднішня зустріч допомогла подолати розбіжності у поглядах між державами-членами", - наголосив Сікела.

Через те, що нинішні ціни на газ майже на 90 відсотків вищі, ніж рік тому, більшість країн ЄС прагнуть встановити граничну ціну на паливо, але їм важко досягти згоди щодо того, в якій формі це має бути – чи то обмеження ціни на весь газ, або ж трубопровідний газ, чи лише на газ, який використовується для виробництва електрики.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.