У Лукашенка обмовились про "контртерористичну операцію", ЗМІ пишуть про приховану мобілізацію

П'ятниця, 14 жовтня 2022, 07:18

Міністр закордонних справ Білорусі Владімір Макєй в інтерв’ю розЗМІ вжив фразу про те, що Білорусь нібито вже запровадила режим "контртерористичної операції" - про що досі не оголошували; тим часом білоруські ЗМІ довідались про наміри Лукашенка провести часткову мобілізацію.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє "Наша Ніва".

Заява Макєя пролунала в інтерв’ю російській газеті "Известия". З його слів випливає, що "контртерористичну операцію" запровадили ще у понеділок після наради Лукашенка з силовиками - втім, це перші слова від білоруського посадовця про нібито таке рішення.

"Ми бачимо, як з боку України кажуть, що "білі й пухнасті" і нічого не планують на кордоні з Білоруссю. На жаль, зараз світ став таким непередбачуваним, що ми не можемо нікому вірити… Ми повинні захистити своїх людей і зробити так, щоб на жоден метр нашої землі не ступила нога окупанта. Керівник нашої праїни провів широку нараду з силовими структурами, запроваджено режим контртерористичної операції. Була інформація про те, що з блоку окремих сусідніх держав плануються провокації, ледь не із захопленням окремих ділянок території Білорусі", - сказав Макєй.

Видання зазначає, що якщо такий режим справді запроваджено, це розширює повноваження для силовиків та може бути сигналом про ще більше посилення репресій в країні. 

Також "Наша Ніва" пише, що отримала від кількох не пов’язаних між собою джерел інформацію про те, що Лукашенко прийняв рішення проводити приховану мобілізацію для доукомплектації військових підрозділів, під виглядом перевірки боєздатності. Нібито планується мобілізовувати передусім людей з сіл, містян перший час це не торкнеться. Скількох людей планують мобілізувати, джерела не уточнюють. Лукашенко нібито вирішив публічно не оголошувати про рішення, врахувавши реакцію російського суспільства на рішення Путіна про "часткову мобілізацію". 

Один зі співрозмовників "Ніви" зазначив, що зрозуміти мету мобілізації можна буде після того, як з’явиться інформація про її масштаби. 

"Набір до 2000 осіб свідчив би про доукомплектацію окремих частин під вузькі бойові задачі, наприклад артилерійські. Тривогу треба буде бити, коли кількість мобілізованих перевищить 5 тисяч, це буде означати створення ударного угруповання на  якомусь напрямку. Якщо це буде понад 10 тисяч – то на кількох напрямках", - сказав він. 

Від джерел надійшла інформація, що шукають в основному людей зі спеціальностями, які наразі в дефіциті у російській армії, проте деталі різняться. Один зі співрозмовників каже, що "на збори" викликають людей, які можуть виконувати функції командирів. Інші кажуть також про кухарів, технічний та тиловий персонал, що може бути ознакою першого етапу - набору людей, які згодом зможуть забезпечувати інших мобілізованих і техніку для них. У державних ЗМІ відкрито лунала інформація, що у місяць з 12 жовтня до 12 листопада військкомати проводитимуть звірку даних у себе та з підприємствами. 

10 жовтня Лукашенко зібрав термінову нараду силовиків, на якій оголосив про задіяння Союзної армії та пообіцяв Україні "Кримський міст-2", а також анонсував повернення до Білорусі російських військових.

Після цього президент Володимир Зеленський у виступі на терміновій зустрічі "Групи семи" запропонував розмістити міжнародну моніторингову місію на кордоні між Україною та Білоруссю, щоби зменшити ризик провокацій та прямого вступу Білорусі у війну на боці РФ. 

Що насправді можуть означати погрози Лукашенка - дивіться у відеопоясненні "ЄвроПравди", а також у статті Лукашенко готується до нападу: які погрози здатен втілити білоруський диктатор.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.