Орбан порівняв Зеленського зі страченим лідером Угорської революції

П'ятниця, 14 жовтня 2022, 18:21

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан порівняв президента України Володимира Зеленського з розстріляним радянською владою лідером Угорської революції Імре Надем.

Як повідомляє "Європейська правда", про це він сказав на радіо Kossuth Rádió, а текст його виступу опублікований на сайті уряду.

"Угорщині не потрібно розповідати, якою була жорстокість, пов'язана з Радянською армією, і як це - воювати з росіянами, тому що якщо ви вийдете на вулицю, а наближається 23 жовтня, і підете на ділянку 301 (місце поховання жертв репресій після революції 1956 року), ви будете знати, як це, і ви навіть можете сказати, що наш Зеленський, тодішній прем'єр-міністр Угорщини, був пізніше страчений", - сказав Орбан.

"Так що ми знаємо, що таке жорстокість і що таке війна. Але якщо вдуматися, то в 1956 році ми воювали не тому, що думали, що переможемо Радянський Союз. Ми почали революцію і боротьбу за свободу, щоб змусити припинити вогонь і почати мирні переговори", - додав угорський прем'єр.

Орбан мав на увазі Імре Надя, який обіймав посаду прем'єра у жовтні-листопаді 1956 року. Він належав до Комуністичної партії, але очолив курс на реформування країни та оголосив про вихід організації Варшавського договору.

СРСР відповів на це введенням військ в Будапешт та придушенням революції.

Нагадаємо, в Угорщині за ініціативи уряду Орбана почалися "національні консультації" щодо санкцій проти Росії.

У поясненнях підкреслюється, що санкції завдадуть значної шкоди економіці Угорщини та всього ЄС, а також вдарять по споживачах (наприклад, "комунальні платежі по всій Європі зросли до рекордного рівня"). Також зазначається, що Будапешт виступав проти цих заходів на рівні ЄС. 

У жодному з пояснень не згадується, чому були запроваджені санкції – через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, яке призвело до масових руйнувань і загибелі тисяч українців. Але, наприклад, захищається співпраця з Росією в будівництві АЕС "Пакш".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.