Мін’юст США звинуватив п’ятьох росіян в ухилянні від санкцій

Середа, 19 жовтня 2022, 22:10

Міністерство юстиції США в середу оголосило обвинувачення п’ятьом громадянам Росії та двом трейдерам венесуельської державної компанії в ухилянні від санкцій – вони організували схему незаконного транспортування венесуельської нафти в Росію та Китай.

Про це повідомляє "Європейська правда".

У справі фігурують Юрій Орєхов, Світлана Кузургашева, Тімофєй Тєлєгін, Серґєй Туляков і Артем Усс, якого російські ЗМІ називають сином губернатора Красноярського краю Олександра Усса і засновником компанії "Сібуголь".

Орєхова і Кузургашеву також звинувачують у тому, що вони закуповували військові технології у американських виробників і відправляли їх російським кінцевим користувачам, зокрема компаніям, що потрапили під санкції.

За даними США, Орєхов і Усс використовували свою німецьку компанію Nord-Deutsche Industrieanlagenbau GmbH як прикриття для придбання військових технологій та технологій подвійного призначення, таких як напівпровідники, радари та супутники.

Орєков був заарештований в Німеччині, а Артем Усс – в Італії. Американський Мін’юст заявив, що домагатиметься екстрадиції обох до Сполучених Штатів. У разі визнання обвинувачених винними їм загрожує максимальне покарання у вигляді позбавлення волі строком до 30 років.

Як відомо, в березні США заборонили імпорт скрапленого природного газу, кам’яного вугілля, нафти й продуктів нафтопереробки з Росії. Попри це, у ЗМІ публікувалися свідчення того, як Росії вдається імпортувати нафту до США та інших країн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.