Туреччина розкритикувала ЄС за "стратегічну сліпоту" у питанні України

Вівторок, 29 листопада 2022, 14:13

Глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що рішення Європейського Союзу не консультуватися з Анкарою щодо нової місії з надання військової допомоги Україні є ще одним прикладом його стратегічної сліпоти.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Hurriyet daily news.

"Ми раді бачити співпрацю між ЄС та НАТО. ЄС розпочав нову місію з надання допомоги у сфері безпеки, і він не консультувався з Туреччиною. Чесно кажучи, для нас не важливо бути частиною цього, але я хотів навести це як приклад того, як ЄС втратив своє стратегічне бачення через односторонні інтереси деяких країн-членів", - сказав Чавушоглу.

"Я кажу, що нам не потрібно бути частиною цієї місії, тому що всі знають, як ми підтримуємо Україну. Ми, безумовно, продовжимо рухатися в якості постачальника безпеки і стабільності в регіонах, які страждають від важких зіткнень", - заявив він.

Турецький міністр підкреслив посередницьку роль, яку відіграє Туреччина з моменту початку війни 24 лютого.

"Ми рішуче підтримуємо територіальну цілісність і суверенітет України, включаючи Крим, і продовжуємо надавати допомогу Україні. Водночас ми робимо кроки для того, щоб взяти зіткнення і конфлікт під контроль. Нелегко було продовжити Стамбульську зернову угоду і реалізувати її", - сказав він.

Збільшення кількості жертв значно ускладнює мирні зусилля, підкреслив Чавушоглу: "Одними засудженнями справа не вирішиться. Ось чому ми повинні діяти заради миру і бути креативними. Як Туреччина, ми намагаємося робити саме це".

Коли вони зустрічалися в Анталії та Стамбулі на ранніх стадіях війни, Україна та Росія були ближче до угоди, але збільшення кількості втрат та ескалація зіткнень ускладнюють переговори, підкреслив турецький міністр.

Продовольча та енергетична кризи, спричинені війною в Україні, оголили слабкі місця Європи, і всі члени Альянсу повинні заново відкрити для себе основи європейської архітектури безпеки після війни, заявив міністр.

"Нам потрібна колективна відповідь на загрози, незалежно від того, звідки вони походять. Крім того, ми не повинні бути вибірковими щодо загроз. Тероризм є однією з двох основних загроз, окреслених стратегічною концепцією під час Мадридського саміту НАТО", - зазначив він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: