Депутатам Північної Ірландії уріжуть зарплату через провал у формуванні уряду

Четвер, 8 грудня 2022, 19:48

Усім 90 депутатам Асамблеї Північної Ірландії від січня 2023 року скоротять зарплату на 27,5%, або 800 фунтів стерлінгів на місяць, через нездатність сформувати уряд, що призведе до повторних виборів у парламентський орган.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Politico.

Про скорочення зарплати повідомив у четвер міністр британського уряду у справах Північної Ірландії Кріс Хітон-Харріс у листі до всіх депутатів Асамблеї Північної Ірландії. Причиною такого кроку він назвав те, що через оголошені перевибори депутати не засідали.

"Знову і знову я чув розчарування з боку громадськості, особливо за нинішніх економічних умов, що їхні обрані представники продовжують отримувати повну зарплату, тоді як вони не виконують всі обов'язки, для яких вони були обрані", – йдеться в листі.

Окрім зарплат, обмеження також стосуватимуться отримання надбавок на відрядження. Для них північноірландські депутати повинні будуть працювати щонайменше 100 днів на рік, а не 72, як зараз.

Прихильники жорсткого Brexit обурені намірами уряду Британії пом’якшити умови торгівлі з ЄС

Північна Ірландія фактично з лютого залишається без повноцінного уряду з розподілом повноважень між юніоністами та націоналістами - відколи Демократична юніоністська партія почала бойкот, вимагаючи перегляду торгових правил для Північної Ірландії після Brexit, закріплених в угодах з ЄС.  

Юніоністи відмовилися повернутися і після виборів у травні, на яких націоналісти "Шинн Фейн" здобули перемогу, та продовжують категорично вимагати скасування правила про митні перевірки між Британією та ЄС у портах Північної Ірландії. 

Шестимісячний крайній термін на формування уряду сплив ще у жовтні. Після того британський міністр у справах Північної Ірландії Кріс Хітон-Гарріс оголосив, що вибори у Північній Ірландії мають бути проведені до березня чи квітня 2023 року.

Про те, чому Brexit загострив напругу у Північній Ірландії та чому будь-які варіанти рішення є поганими для якоїсь зі сторін, дивіться у розмові з експертом Олександром Краєвим, або у статті Ірландський глухий кут: як Борис Джонсон створив проблему для Британії та ЄС.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.