Уряд Британії визнав часткову провину в найбільшій з Другої світової пожежі в житловому будинку

Неділя, 29 січня 2023, 14:43

Міністр з питань житлово-комунального господарства Великої Британії Майкл Гоув заявив, що у пожежі у будинку Grenfell Tower, в результаті якої загинули 72 людини, частково винні уряди, які "протягом багатьох років" не виправляли неналежні будівельні норми.

Про це, як повідомляє "Європейська правда", Гоув сказав в етері BBC.

Урядове розслідування пожежі, яка сталась шість років тому, завершилося, і очікується, що його результати будуть оприлюднені до кінця 2023-го. Попередні дані свідчать, що офіційні будівельні норми дозволяли використовувати легкозаймисте облицювання.

За словами Гоува, трагедія не була виною конкретної людини – це була колективна помилка "протягом багатьох років" через "нездатність ефективно створити систему будівельних норм, яка могла б забезпечити безпеку людей".

"Тепер це мій обов'язок розібратися з цим, і, зокрема, завтра (в понеділок) я опублікую контракт, який вказуватиме відповідним забудовникам, людям, які зводили небезпечні будівлі: "Послухайте, тепер у вас є, як ви і обіцяли, можливість виправити це і зробити їх безпечними", – пояснив міністр.

Нагадаємо, пожежа у 24-поверховому будинку Grenfell Tower у західній частині Лондона спалахнула вранці 14 черня 2017 року й тривала понад два дні. У результаті загинули 72 людини – це найбільша з Другої світової війни пожежа в житловому будинку в Британії.

Розслідування пожежі тривало весь цей час, що критикували як правозахисники, так і родичі й рідні загиблих, які вимагають встановити остаточну причину трагедії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: