В уряді Франції закликають громадян економити воду: є загроза екстремальної посухи

Неділя, 26 лютого 2023, 13:14

В уряді Франції закликають співгромадян економно використовувати воду, оскільки зима видалася дуже посушливою і літо може бути складним. 

Про це повідомляє BFMTV, пише "Європейська правда".

Президент Еммануель Макрон у суботу закликав до "плану тверезого ставлення до води", тому що "часи достатку скінчилися". 

Міністр екологічного переходу Крістоф Бешю заявив, що ситуація безпрецедентна, тому що після літньої посухи 2022 року рівень грунтових вод і так був дуже низьким, а лютий видався найпосушливішим з 1959 року, відколи ведуться спостереження.  

"Ситуація ще складніша, ніж минулого року, коли майже усі наші департаменти опинилися у кризовій ситуації… Зараз усі індикатори червоні", - каже він. 

За словами міністра, вже зараз потрібно запроваджувати заходи економії води, аби до літа ситуація не стала критичною. Бешю наводить оцінки фахівців, за якими у наступні роки Франція буде мати на 10-40% менше води від норми. 

На початку березня в уряді запустять спеціальну міжвідомчу групу, яка повинна буде оцінити ризики, пов’язані з посухою і спекою, та запропонувати план реагування. 

Департаменти Ізер, Буш-дю-Рон, Вар та Східні Піренеї вже обмежили споживання води через відсутність опадів.

Нагадаємо, за прогнозами метеорологічного агентства, лютий 2023 року завершиться з дефіцитом опадів понад 50% та стане найпосушливішим для Франції за всю історію спостережень з 1959 року. 

Минулий 2022 рік став для Франції найтеплішим за понад 120 років - з початку минулого сторіччя, та одним з найпосушливіших. 

Читайте також: Звикаємо до нового клімату: як спека та повені змінюють звичну нам Європу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.